BM Alior Bank - Raport Futures

25.09.2018 08:45  Kontrakty terminowe
Początek tygodnia przyniósł niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Na wykresie 60-min kurs toczy nadal bój ze strefą oporu zniesienia 38,2% z wcześniejszej fali spadkowej. (2285 pkt.). Mimo próba naruszenia tej bariery wciąż brakuje zdecydowanego przełamania, co na wskaźnikach AT przejawia się w postaci negatywnych dywergencji.

Nieco cieplejszy obraz generuje wykres dzienny, gdzie wzrostowy korpus wczorajszej sesji ma szansę spotkać się z kontynuacją ruchu na dzisiejszej sesji. Po stronie indeksu bazowego lepsze nastawienie objęło spółki sektora niefinansowego, produkcyjne i usługowe. Brak „uzależnienia” wczorajszej zwyżki od jednej istotnej dla indeksu branży rodzi szansę podtrzymania wzrostowych nastrojów.
 
Na giełdach zachodnich przebieg wczorajszej sesji przyniósł niewielkie obsuniecie głównych indeksów. Na giełdach amerykańskich, o i ile w ostatnich dniach lepiej zachowywały się spółki bardziej tradycyjnych gałęzi gospodarki, o tyle wczoraj na przedzie były przeceniane ostatnio spółki technologiczne. Dla tej pierwszej grupy, na reprezentującym je m.in. indeksie Dow Jones pojawiła się wymowna formacja gwiazdy wieczornej.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z krajowego rynku pracy zawarte w comiesięcznym raporcie podsumowującym sierpień, w USA zostaną opublikowane dane o cenach nieruchomości oraz wskaźnikuj zaufania konsumentów. Dodatkowo pojawi się szereg wystąpień członków zarządu ECB.  

...Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda