BM Alior Bank - Raport Futures

28.09.2018 08:47  Kontrakty terminowe
Czwartek przyniósł kolejną wzrostową sesję na krajowym rynku. Krótkoterminową sytuację najlepiej oddaje wykres 60-mim. Kurs w tym interwale pozostaje od połowy września w kanale wzrostowym. Mimo spadkowego początku wczorajszej sesji, podstawa formacji została obroniona.

W odniesieniu do dzisiejszych notowań dolne ograniczenie kanału podchodzi do poziomu ok. 2300-2305 pkt. Górne ograniczenie zmierza w stronę 2340 pkt, aczkolwiek doraźnym oporem jest zniesienie 61,8% z poprzedzającej fali spadkowej w obszarze 2326 pkt. Trwałość obecnej tendencji nieznacznie poddają w wątpliwość wskaźniki AT, które nie potwierdzają osiągnięcia nowe lokalnego maksimum (negatywne dywergencje). 
 
Na wykresie dziennym notowania zbliżyły się do lipcowego szczytu. Jeżeli z tego poziomu nastąpi odbicie w dół to wówczas może pojawić się scenariusz formowania RGR. Uwagę zwracają obniżone obroty, które sugerują że wzrost ostatnich dwóch sesji bardziej wynika z cofnięcia podaży niż umocnienia presji popytu. Na giełdach zachodnich wczorajsza sesja przeważała we wzrosty głównych indeksów.

Z dzisiejszym dniem następuje lekka kontra w dół dla kontraktów terminowych na DAX i SP500 implikując lekko spadkowe otwarcie dla fw20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na szacunkowe odczyty inflacyjne w strefie euro oraz w USA dane o dochodach i wydatkach ludności, cenach wydatków konsumpcyjnych i końcowy odczyt wskaźnika nastrojów Uniw. Michigan.
 
...Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 
 

Notowania DAX
Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda