BM Alior Bank - Raport Futures

05.10.2018 08:39  Kontrakty terminowe
Gorsze nastroje na rynkach światowych jakie przeważały wczorajszego dnia, znalazły przełożenie również na krajowej giełdzie. Po wyraźnie spadkowym otwarciu i słabszym początku sesji, kurs w trakcie kolejnych godzin podejmował wzrostowe odreagowanie, jednakże słaby początek sesji na rynkach amerykańskich sprowokował aktywniejszą sprzedaż akcji i obniżenie wycen kontraktów terminowych na WIG20.

Na wykresie dziennym kurs fw20 w krótkim terminie jest pod wpływem budowanego prawego ramienia ponad 2,5 miesięcznej formacji głowy i ramion. Linia szyi przebiega w pobliżu 2210 pkt. Na korzyść strony podażowej przemawia fakt, że w ostatnich dniach spadkom kursu towarzyszył wzrost wolumenu, natomiast zwyżka kursu odbywała się przy niższych obrotach. Od strony wskaźników AT zwracamy uwagę na MACD, który jest blisko przebicia od górny linii sygnalnej, RSI pozostaje w 2,5 miesięcznym kanale spadkowym. Na wykresie 60-min kurs po wcześniejszym wyłamaniu ze stabilnego kanału wzrostowego przeszedł w dość zmienną fazę trendu bocznego.
 
Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnie po wczorajszej zniżce z początkiem dzisiejszego dnia lekko odreagowują w górę. Aczkolwiek ich zmiana od wczorajszego popołudnia (godziny zamknięcia krajowego rynku) pozostaje jeszcze na lekkim minusie implikując adekwatne otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na dane z amerykańskiego rynku pracy, oczekiwany jest dalszy spadek stopy bezrobocia, ale też obniżenie przyrostu nowych etatów. Rano został opublikowany raport o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle, wykazując spadek r/r potwierdza wcześniejsze badania PMI wykazujące pogorszenie koniunktury oraz stanowi dobry estymator dla publikowanych później (w tym przypadku w poniedziałek) danych o produkcji przemysłowej.
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda