BM Alior Bank - Raport Futures

08.10.2018 08:41  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy, gdzie zostały wykazany dość niski przyrost nowych miejsc pracy (mimo równie niskiego bezrobocia), spowodował wyraźne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach. Zarówno istotny wzrost rentowności amerykańskich obligacji jak i wtórujący temu spadek głównych indeksów giełdowych prawdopodobnie uaktywni swój wpływ również na dzisiejsze, poranne nastawienie na parkietach europejskich.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i SP500 od piątkowego popołudnia implikują spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o niemieckiej produkcji przemysłowej, poranny odczyt wykazał niewielki spadek wtórując piątkowemu słabszemu odczytowi o nowych zamówieniach w przemyśle i raportowanemu wcześniej spadkowy PMI. 
 
Na wykresie dziennym FW20 jest podtrzymana teza kształtowania formacji głowy i ramion. Dynamika ostatniej zniżki jest dość niska, ale i tak kurs powoli obsuwa się w stronę linii szyi przebiegającej na poziomie ok. 2210 pkt. RSI pozostaje w kanale spadkowym, MACD jest poniżej linii sygnalnej. Na diagramie 60-min po słabszym początku piątkowej sesji w kolejnych godzinach była obserwowana bardziej faza stabilizacji notowań, którą podkreślają krótkie korpusy z wydłużonymi dolnymi cieniami. Pobliską strefę wsparcia przy wartości 2261 pkt. podkreśla zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali wzrostowej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda