BM Alior Bank - Raport Futures

16.10.2018 08:40  Kontrakty terminowe
Początek tygodnia przyniósł niewielkie zmiany na krajowym rynku, zarówno względem kursu odniesienia jak i w trakcie sesji. Również wolumen obrotu uległ dalszemu obniżeniu. Na rynkach zagranicznych także jest obserwowane obniżenie zmienności po uprzedniej zniżce. Kontrakty terminowe na główne indeksy z początkiem dnia lekko zwyżkują implikując analogiczne otwarcie sesji dla FW20.

Na wykresie dziennym kurs FW20 nadal jest pod wpływem dominującej na szczycie 2,5 miesięcznej formacji głowy i ramion. Linia szyi w obszarze 2210-2215 pkt. stanowi teraz pierwszy opór dla ewentualnego ruchu powrotnego. Tak też należy odbierać ostatnie próby wzrostowego odreagowania, jako korektę (ruch powrotny) w trakcie realizacji potencjału spadkowego formacji. Na diagramie 60-min postępuje stabilizacja w obszarze pomiędzy wsparciem 2160 pkt. (wsp. 2,618 z ostatniej korekty wzrostowej) oraz górnym obszarem ostatniej luki cenowej 2195 pkt. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe doniesienia o zmianie zatrudnienia i wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw oraz inflacji bazowej. W otoczeniu zewnętrznym do ważniejszych publikacji będzie należeć indeks ZEW oceniający sytuację gospodarczą dla Niemiec oraz dane z USA o produkcji przemysłowej i wykorzystaniu mocy produkcyjnych. 

Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda