Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

BM Alior Bank - Raport Futures

06.11.2018 08:33  Kontrakty terminowe
Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł mocną zwyżkę będącą kontynuacją ubiegłotygodniowych wzrostów. Na wykresie dziennym kurs zdołał wejść ponad linię szyi wcześniejszej formacji głowy i ramion (potencjał formacji został niemal w całości zrealizowany), długi wzrostowy korpus potwierdza przebicia.

Obecnie do testowania byłby szczyt prawego ramienia w obszarze 2330 pkt. Co może niepokoić w ocenie trwałości obecnej zwyżki, to mocny spadek wolumenu na wczorajszej sesji. Na MACD jest wygenerowany sygnał kupna, natomiast RSI zbliża się do górnego ograniczenia kilkumiesięcznego kanału spadkowego. 
 
Na diagramie 60-min kurs dotarł do poziomu poprzedniego szczytu. Zastanawiające jest tutaj zachowanie LOP, która niemal stoi w miejscu. Na wskaźnikach RSI i MACD brak jest potwierdzenia nowego szczytu, jeżeli z początkiem sesji zostanie wykazany nawet niewielki spadek to wówczas pokażą się negatywne dywergencje. Na RSI jest sygnalizowany stan mocnego wykupienia rynku. 
 
Na giełdach zagranicznych z dzisiejszym dniem kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnie lekko zwyżkują, ich zmiana od wczorajszego popołudnia implikuje neutralne / lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla sektora usług głównych gospodarek. W Niemczech został rano opublikowany odczyt o nowych zamówieniach w przemyśle, dynamika roczna pozostaje na minusie, aczkolwiek mniejszym od prognoz. Dla spółek indeksu bazowego rano pojawił się raport PKOBP z wynikami za III kw, wynik odsetkowy oraz zysk netto są wyższe w ujęciu rocznym oraz blisko prognoz rynkowych.
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda