Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.05.2017 09:20  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem umiarkowanych wzrostów na giełdach globalnych, w tym na rynku polskim. Już od rana nastroje były względnie sprzyjające, rosły notowania m.in. miedzi oraz ropy naftowej w ślad za doniesieniami z Chin (zapowiedziano dodatkowe nakłady na tzw. projekt Nowego Jedwabnego Szlaku) oraz informacjami w kwestii prawdopodobnego przedłużenia cięcia dostaw ropy naftowej m.in. przez kraje z OPEC nawet do końca I kw. 2018 r. W Stanach Zjednoczonych indeks S&P500 wspiął się na nowy szczyt, zamykając się pierwszy raz powyżej 2400 punktów. 
 
Na krajowym rynku najsłabszym walorem spośród spółek z indeksu WIG20 był CCC – spółka przekazała przed wczorajszą sesją rozczarowujący raport kwartalny. Sentymentowi wokół spółki nie pomogły wypowiedzi wiceprezesa spółki, m.in. o tym iż spółka spodziewa się wyników sprzedażowych za maj dobrych lub nawet bardzo dobrych. Spółka podtrzymała także plan powiększenia powierzchni handlowej na bieżący rok.
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji kolejne spółki opublikowały raporty finansowe. Tym razem szereg z nich rozczarował, porównując faktyczne wyniki z oczekiwaniami analityków (konsensusem PAP). Poniżej prognoz na poziomie operacyjnym i zysku netto okazały się wyniki takich spółek jak: WIRTUALNA POLSKA, ALUMETAL, CIECH (w tym przypadku wynik operacyjny jest tylko lekko poniżej oczekiwań), ERBUD, czy EMPERIA HOLDING. Z kolei o ok. 29% większą od oczekiwań stratę netto zaliczył w I kw. br. GETIN NOBLE BANK.

Dobre – wyraźnie lepsze od rynkowego konsensusu oraz o dwucyfrowej dynamice na zysku operacyjnym, przychodach i zysku netto – wyniki pokazał z kolei SANOK RUBBER COMPANY, pomimo wzrostów cen kauczuku. Wyniki ARCTIC PAPER są z kolei mieszane (słabszy od oczekiwań wynik operacyjny oraz EBITDA, lepszy jednak na przychodach i zysku netto).
 
W dzisiejszym kalendarium sporo publikacji, m.in. wstępne dane o dynamice PKB w I kw. m.in. w strefie euro oraz Polsce (tutaj oczekuje się wyraźnego przyspieszenia dynamiki aż do 3,9% r/r), wskaźnik nastrojów instytutu ZEW dla Niemiec a w Stanach Zjednoczonych m.in. dane o dynamice produkcji przemysłowej za kwiecień.  

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda