BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.11.2018 13:11  Kontrakty terminowe
W czwartek obserwowaliśmy na rynku dywergencję w zachowaniu indeksów amerykańskich i europejskich, w tym krajowego WIG. O ile w Stanach Zjednoczonych S&P500 zaliczył pierwszą wzrostową sesję po serii pięciu z rzędu spadkowych, tak też parkiety europejskie były pod presją niepokojów związanych z negocjacjami brexitowymi Wielkiej Brytanii i UE – opuszczenie Unii powinno nastąpić w marcu przyszłego roku, tymczasem wciąż nie jest pewne na jakich zasadach się to odbędzie.

W związku z tym mocno tracił brytyjski funt. Na rynku krajowym tym razem słabsze zachowanie największych spółek (WIG20: -1,3%)  od segmentu spółek o średniej i małej kapitalizacji, przy czym sektorowo wyraźnie pozytywnie wyróżniła się energetyka (WIG-Energia: +4,1% - indeks najwyżej od ok. pół roku), co można wiązać z zakończeniem pierwszej w Polsce aukcji głównej na rynku mocy (dostawa mocy na 2021 r.), co jest swoistym mechanizmem wsparcia dla sektora.
 
Od wczorajszego zamknięcia raporty kwartalne opublikowały m.in. Amrest (zysk netto na akcjonariuszy jednostki dominującej w III kw. br. o 6% niższy od konsensusu PAP i 10% niższy rdr; mimo dwucyfrowego wzrostu przychodów w ujęciu rocznym, zyski były pod presją niższej rdr marżowości, m.in.  z uwagi na dynamiczne wzrosty kosztów wynagrodzeń pracowników oraz integrację przejętych aktywów), Apator (wyniki III kw. br. o 5% lepsze od konsensusu PAP na zysku operacyjnym i 2% na zysku netto na akcjonariuszy jednostki dominującej) oraz Trakcja (wyniki III kw. br. istotnie lepsze od konsensusu – wyższe od oczekiwań okazały się zarówno przychody, jak też uzyskane marże).
 
W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na finalny odczyt inflacyjny w strefie euro za październik oraz październikową dynamikę produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie wykazują o poranku ok. 0,5% zwyżki. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda