BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

07.12.2018 09:21  Kontrakty terminowe
Za nami bardzo słaba czwartkowa sesja, która zniwelowała większość wzrostów WIG z bieżącego tygodnia. Jeszcze gorzej spisały się parkiety zachodnioeuropejskie, gdzie spadki przekraczały 3%.

Pogorszenie nastrojów wiązać można z pojawieniem się nowego punktu spornego między Chinami a Stanami Zjednoczonymi (w Kanadzie aresztowana została wiceprezes zarządu spółki Huawei w związku z podejrzeniem o naruszenie amerykańskich sankcji wobec Iranu, za co grozi jej ekstradycja do Stanów Zjednoczonych; ambasada chińska zareagowała stanowczym sprzeciwem), który nie ułatwia zbliżenia stanowisk w kwestii handlu.

Słabe otwarcie zaliczył wczoraj rynek amerykański, ale po zamknięciu sesji w części europejskiej indeksy zaczęły odrabiać straty, ostatecznie zamykając dzień albo na lekkich minusach (S&P500, DJIA) albo nawet nad kreską (Nasdaq Comp.). Jednym z czynników mogących stać za poprawą mogły być nieoficjalne doniesienia The Wall Street Journal, iż FED rozważa przejście w tryb wait-and-see w kwestii podwyżek stóp procentowych, co wpisuje się we wcześniejszą zmianę retoryki amerykańskiego banku centralnego.

Dolar się osłabił (co zwyczajowo wspiera rynki wschodzące i surowce), ceny ropy naftowej jednak zauważalnie zniżkowały (skala obniżki produkcji surowca zostanie prawdopodobnie ujawniona dopiero dziś, wczoraj saudyjski minister ds. ropy naftowej wskazywał na ścięcie produkcji o 1 mln baryłek dziennie jako wystarczające).
 
W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy za listopad. Dla strefy euro zaplanowane jest końcowe wyliczenie PKB za III kw. br. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda