BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.12.2018 09:27  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Piątek, mimo wzrostów WIG trwających niemal przez całą sesję, przyniósł ostatecznie spadek indeksu szerokiego rynku. Dynamiczne pogorszenie nastrojów przypadło na ostatnią godzinę handlu a jej zarzewiem było silne obsunięcie się indeksów amerykańskich zaraz po otwarciu (mimo, że same otwarcie było neutralne), dodatkowo część spadków wydarzyła się już po zamknięciu sesji w części europejskiej.

Być może swoje negatywne pięto odcisnął wyraźnie słabszy od konsensusu odczyt salda miejsc pracy w sektorach pozarolniczych gospodarki amerykańskiej, które wyniósł w listopadzie +155 tys. vs. +200 tys. oczekiwanych przez rynek. Z drugiej strony jednak ostatnia zmiana retoryki FED, w tym nieoficjalne doniesienia The Wall Street Journal, iż FED rozważa przejście w tryb wait-and-see w kwestii podwyżek stóp procentowych (a więc potencjalnie większe uzależnienie decyzji od konkretnych danych makro) rodzi pewne szanse na taką optykę, iż słabsze dane zwiększają prawdopodobieństwo przystopowania przez FED (być może już na wiosnę) cyklu podwyżek stóp, co dla rynków akcji (w szczególności dla EM przez zmniejszenie presji na aprecjację dolara) stanowi raczej pozytywną informację.
 
Po zamknięciu piątkowej sesji interesujące informacje napłynęły z sektora odzieżowo - obuwniczego. CCC wezwało do sprzedaży 100% akcji Gino Rossi po cenie 0,55 zł za akcję (cena piątkowego zamknięcia: 0,43 zł). W komunikacie prasowym, opublikowanym na stronie internetowej, CCC wskazuje m.in., że ich intencją jest przeprowadzenie kompleksowej restrukturyzacji Gino Rossi oraz że główni akcjonariusze tej spółki, Jan Pilch i Krzysztof Bajołek (łącznie kontrolujący ok. 30% akcji) zobowiązali się do sprzedaży swych akcji po tej cenie.

Monnari, opublikowała miesięczny raport sprzedażowy, wskazujący na wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów w listopadzie br. o blisko 16% rdr (vs. prawie 3% spadek w ujęciu rocznym, narastająco w okresie od stycznia do listopada 2018 r.). Także po zamknięciu sesji Bank Handlowy opublikował strategię na lata 2019 – 2021, określono także kierunkowe propozycje podziału zysku za lata 2018 – 2021 (wg opracowanej propozycji, bank miałby wypłacać w formie dywidendy m.in. 75% zysku, z uwzględnieniem stanowiska KNF w zakresie polityki dywidendowej banków). 
 
Kalendarium na dziś jest względnie puste, uwagę zwracać może bilans handlowy dla Niemiec. Opublikowane w weekend dane z Chin o inflacji konsumenckiej okazały się niższe od konsensusu i wskazują, łącznie z odczytem inflacji producenckiej, na osłabienie w listopadzie presji inflacyjnej w gospodarce, co może rodzić pewne znaki zapytania o jej kondycję w świetle dotychczas nałożonych ceł i niepewności związanej z obecnie prowadzonymi negocjacjami handlowymi ze Stanami Zjednoczonymi. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie wykazują o poranku ok. 0,7% spadki. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda