BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

04.01.2019 09:42  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Czwartek skorygował nieco noworoczne wzrosty. Pogorszenie nastrojów przyszło głownie zza Oceanu, gdzie z jednej strony przeciąga się zawieszenie rządu federalnego, ale podaż zdynamizowały również słabe prognozy przychodów Apple’a. Co więcej duże rozczarowanie przyniosła wczorajsza publikacja indeksu ISM dla przemysłu za grudzień, który spadł do poziomu 54,1 pkt. Powyższe zapewniło spadki zarówno  w USA jak i Europie, co dla krajowych indeksów odznaczało spadki rzędu 2%.
 
Wśród dużych spółek najgorzej radził sobie producent butów CCC, którego notowania spadły wczoraj o 5,1% po informacjach, że skonsolidowane przychody za grudzień 2018 roku wyniosły 572,3 mln zł. Po drugiej stronie bieguna znalazł się wczoraj Eurocash, który zyskał ponad 3%. Na szerokim rynku wyróżniał się Elemental (+7%), który poinformował o planach skupu akcji.
 
Sesja, choć z nawiązką oddała zyski ze środy, nie zmieniła zasadniczego technicznego obrazu indeksu WIG. Kurs utrzymał się w granicach linii granicznych kanału, co nadal daje potencjał do utrzymania kierunku. Wskaźniki nadal pozostają neutralne.
 
Sesja kończąca pierwszy tydzień nowego roku będzie obfitować głównie w dane. Pojawi się inflacja w Polsce i strefie euro, ale kluczowe w kontekście nastrojów mogą okazać się dane z amerykańskiego rynku pracy. Po wczorajszym solidnym Raporcie ADP rynki mogą oczekiwać równie wysokiego odczytu NFP. Na starcie dnia kontrakty terminowe w Europie sugerują przewagę popytu, co jest konsekwencją udanej sesji w Azji.  /Agata Filipowicz-Rybicka/  
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda