BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

08.01.2019 09:25  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Wall Street zakończyła poniedziałkową sesję na niewielkich plusach. Jest to głównie spowodowane pozytywnymi doniesieniami z negocjacji na linii Chiny-USA. Do negatywnych wiadomości tego dnia należy zaliczyć odczyt indeksu ISM z sektora usług, który był niższy od oczekiwań (57,6pkt., poprzednio 60,7pkt., prognoza 58,5pkt.).

Padł pomysł powstania nowej, konkurencyjnej giełdy o nazwie Members Exchange (MEMX), której przewodzić miałyby między innymi takie podmioty jak Bank of America Merill Lynch, Morgan Stanley, Fidelity Investments. Rynek z niecierpliwością także wyczekuje danych za IV kw. 2018r. Dane mają być publikowane już od przyszłego tygodnia.
 
Warszawska Giełda pokrywała się z nowojorskim trendem. WIG20 zakończył sesję na 2 proc. plusie, WIG rósł o 1,77 p.p. Do rekordzistów poniedziałkowej sesji możemy zaliczyć przede wszystkim PGNiG, który w dniu wczorajszym osiągnął maksimum historyczne na poziomie 7,26 zł na akcję (zm. +4,91%). Przyczyny można upatrywać w niskich notowaniach ropy i oczekiwaniach co do dobrych wyników spółki.

Zaraz za nim generatorem pozytywnych rezultatów było LPP (zm. +4,29%) po publikacji pozytywnie odebranych przez rynek danych za IV kw. Drugą spółką, po ogłoszeniu informacji o podpisaniu umowy terminowej na dostawę amerykańskiej ropy naftowej, odznaczającą się historycznym maksimum była Grupa LOTOS. Kurs po zwyżce o 3,09% osiągnął poziom 90,72 zł. Z sektora nie był gorszy PKN Orlen. Tutaj na fali informacji o zwiększonej marży zwyżka o 3,71%. 
 
Na wtorkowej sesji nie pohandlujemy akcjami Getinu. Nastąpiło zawieszenie obrotu ze względu na zmianę wartości nominalnej akcji. Niemcy podały negatywne wyniki produkcji przemysłowej. Spadek o 1,9% (m/m) w stosunku do poprzedniej wartości -0,8% i prognozy na poziomie 0,3%.
 
W odpowiedzi na piątkowe wzrostowe notowania światowych indeksów, WIG rozpoczął handel z luką popytową, a w trackie dnia utworzył się biały korpus, co świadczy o przewadze popytu nad podażą, aż do końca dnia sesyjnego. Czekamy na test poziomu 59 616,6 pkt., który może determinować pozytywne średnioterminowe sygnały. /Wioletta Pawłowska/
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda