BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

09.01.2019 09:32  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Na Wall Street trzecia sesja z rzędu na plusie. Nie była przerażająca nawet informacja o wzroście kredytów konsumenckich w USA o 22,1 mld USD w ciągu miesiąca, co ostatecznie odbiegało od oczekiwań o 4,1 mld USD. W związku z potencjalnie cenotwórczymi informacjami za oceanem, do niezakończonych i przedłużonych do środy negocjacji handlowych możemy teraz także zaliczyć kwestię budowy muru na linii USA-Meksyk. 
 
Z doniesień mediów wynika że, istnieje prawdopodobieństwo wprowadzenia stanu wyjątkowego przez Trumpa w celu budowy zapory bez zgody Kongresu. Jutro prezydent ma pojawić się na granicy narodów. Za sprawą konfliktu co do finansowania muru, dane tyczące się bilansu handlowego USA zostały przeniesione przez zawieszenie działania rządu. Rynki akcji nie zareagowały nawet na negatywne odczyty produkcji przemysłowej w Niemczech (DAX +0,5%).  
 
W Polsce co prawda WIG20 i WIG na lekkim minusie, ale już mWIG40 i sWIG80 zyskiwał. Lotos napędzał wzrosty (+1,98%) poprawiając wycenę z poprzedniej sesji i plasując swoje maksimum na poziomie 92,52 zł wciąż na fali informacji o umowie na dostawę ropy. W korekcie PGNiG po dniu historycznych maksimów. WIG Paliwa wyróżnia się jako jedyny sektor GPW notujący dodatnią stopę zwrotu na poziomie +1,5% w 2018 roku.
 
Dziś odbędzie się posiedzenie RPP, rynek oczekuje utrzymania stóp na niezmienionym poziomie 1,5%. Uwaga inwestorów nakierowana będzie na wieczorną publikację protokołu z grudniowego posiedzenia FOMC, ciekawą z punktu widzenia ostatniej wypowiedzi szefa Fed.
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda