BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

15.01.2019 10:00  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Na poniedziałkową sesję i jej nieco osłabiony entuzjazm wpłynęły rozczarowujące dane z Chin tyczące się handlu zagranicznego oraz średnie dane z produkcji przemysłowej za listopad w strefie euro (-3,3% (r/r) wobec 1,2%). Podczas bieżącej sesji rynki będą oczekiwały w niepewności wyników głosowania w sprawie Brexitu, co będzie miało prawdopodobnie największy wpływ na europejskie giełdy.
 
Wall Street na minusie. Pojawiają się pierwsze dane spółek za IV kw. Citigroup pomimo kiepskich wyników ostatecznie zakończył sesję zwyżkami. W najbliższych dniach swoje wyniki przedstawią JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Morgan Stanley. Analitycy obawiają się wyhamowania dynamiki skorygowanego wzrostu zysków spółek z S&P500 w IV kw. 2018 roku do poziomu 11,9% (r/r) z około 25% w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku. Konsensus dla raportów za cały poprzedni rok wynosi ok. 24% a dla całego bieżącego roku 7% z tym, że 2,4% szacowane jest dla I kw. 2019 roku. Na negatywne nastroje wpływa nadal trwający i najdłuższy shutdown.
 
Główne indeksy w Polsce w dół podobnie jak w Ameryce. Kolejną korektę w WIG20 zanotował CD Projekt (-3,4%) po serii zwyżek zainicjowanych przez zmiany nastawień kilku instytucji finansowych co do spółki. PGE nadal na fali wzrostów (+1,76%). Po wczorajszej sesji przez prezesa PGE Energia Ciepła został zaprezentowany pomysł usprawnienia regulacji w celu rozwoju kogeneracji i pozyskania nowych klientów. Może okazać się to informacją determinującą dalsze wzrosty na akcjach spółki. Jeśli chodzi o odczyty danych z bilansu płatniczego w Polsce to zaskakująco dobrze wypadło saldo obrotów bieżących za listopad -221mln EUR (konsensus -484 mln, poprzednio -471 mln) podobnie jak saldo obrotów towarowych -229 mln EUR (poprzednio -569 mln). 
 
Tego czego dzisiaj możemy się spodziewać to przede wszystkim szacunki rocznej dynamiki PKB Niemiec za 2018 rok a dla Polski najważniejszy będzie odczyt inflacji CPI za grudzień.
 
Konsekwencją piątkowego nieudanego ataku na opór była lekka korekta na poniedziałkowej sesji, która nie jest jak na razie niepokojąca i nie świadczy o odwróceniu trendu. Wzrosty na kontraktach na DAX oraz dodatnie TKO wszystkich spółek z WIG20 dają szansę kolejnego testu strony popytowej na dzisiejszej sesji. /Wioletta Pawłowska/
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda