BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.01.2019 09:03  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
W centrum zainteresowania w dniu wczorajszym były wyniki głosowania co do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE na zasadach wynegocjowanych przez premier T. May. Izba Gmin odrzuciła umowę stosunkiem głosów 432 do 202. Opozycja reprezentowana przez Jeremy Corbyn złożyła wniosek o dymisję partii T. May. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć w dniu dzisiejszym. Wczoraj FTSE 100 skończył na 0,58 proc. plusie, ale na dzisiejszej sesji po wieczornym komunikacie nastroje inwestorów co do pozostania lub wyjścia z UE mogą zostać odzwierciedlone na wykresie. 
 
Amerykańskie giełdy nie zareagowały na wiadomości z Europy o odrzuceniu umowy brexitowej, ważniejsze dla inwestorów były informacje o wynikach światowych gigantów. Na ostatecznych wzrostach głównych indeksów nie odbiły się nawet niekorzystnie ocenione wyniki dwóch banków.  Zarówno wyniki JPMorgan Chase (skorygowany EPS 1,98USD/akcję wobec konsensusu 2,2USD/akcję) jak i Wells Fargo były poniżej oczekiwań rynkowych. Jak na razie ok. 5% spółek opublikowało swoje wyniki za IVkw., ale prawie 90% z nich przekroczyło oczekiwania rynku. Kolejne raporty publikowane przed bieżącą sesją w Stanach to wyniki Bank of America czy Goldman Sachs. 
 
Z lokalnej giełdy, JSW dostała zgodę UOKiK na przejęcie spółki Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Jest to dobra informacja dla spółki, ale protesty związkowców po odwołaniu dwóch prezesów spółki przez radę nadzorczą mogą budzić niepokój. KNF zgadza się z wypłatą 100% zysku w postaci dywidendy ze strony banków, ale oprócz zapewnienia poziomu Tier 1 na wymaganym minimum (6%) plus 1,5p.p. muszą pozytywnie przejść stress testy.

Główne indeksy zwyżkowały a wśród nich największy wpływ na WIG20 miał wzrost na spółce Eurocash (+2,29%) prawdopodobnie nadal po informacji o pozwoleniu na przejęcie spółki Partner. PKN Orlen zwyżkował w następstwie wiadomości o zwiększonym popycie na gotowe produkty naftowe w Czechach i na Litwie i próbie zagaszenia go zakupem po 80 tys. ton ropy. NWZA w celu wprowadzenia zmian do statutu w dniu dzisiejszym przeprowadza PKP Cargo.
 
Szacunki rocznej dynamiki PKB w 2018 r. w Niemczech były zgodne z konsensusem (1,5% r/r) co nie spowodowało negatywnych nastrojów inwestorów i DAX skończył sesję na plusie. Na dzisiejszej sesji nastąpi publikacja wyników sprzedaży detalicznej w Stanach za grudzień.
 
Na wczorajszej sesji na wykresie WIG pojawiła się świeca przypominająca wyglądem formacja wisielca. Kurs w ostatnich dniach konsoliduje tuż poniżej ważnego oporu na 59 617, co oznacza, że strona popytowa nadal ma szansę na jego przebicie w ramach obecnego podejścia. 
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda