BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

17.01.2019 09:05  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Po informacjach tyczących się głosowania w sprawie umowy brexitowej FTSE 100 zakończył wczoraj sesję na 0,47% minusie. W UK po wczorajszej rozgrywce na giełdzie odbyło się także zapowiedziane głosowanie nad wotum nieufności rządu premier T. May, które wygrała wraz ze swoją partią stosunkiem głosów 325 do 306.

Zaraz po głosowaniu T. May prowadziła dyskusję z oponentami nt. Brexitu a Jeremy Corbyn, który dzień wcześniej zainicjował głosowanie, domagał się wykluczenia możliwości wyjścia UK z UE bez umowy. Premier będzie musiała przedstawić kolejne działania w związku z brexitem najpóźniej do poniedziałku. Te informacje mogą oddziaływać na dzisiejsze nastroje na angielskiej giełdzie. Mogłoby się wydawać, że skoro londyńska giełda negatywnie zareagowała na informację o nieprzyjęciu umowy brexitowej to także negatywnie zareaguje na wiadomość o braku dymisji pani premier, ale po wynikach nad wotum nieufności kurs dolara umocnił się.
 
Plusy na Wall Street były determinowane przez wyniki głównych banków. Goldman Sachs podał informację o zysku na akcję w IV kw. 2018 roku w wysokości 6,04 USD w stosunku do konsensusu na poziomie 4,3 USD. Akcje zwyżkowały o 8% na sesji i był to najlepszy dzień sesyjny dla spółki w ciągu ostatnich 10 lat. Bank of America podobnie, 7% na plusie po informacji o nadwyżkowym zysku na akcję za IV kw. na poziomie 0,7 USD wobec konsensusu 0,63 USD. Dzisiaj wpływ na zachowanie głównych indeksów w US będą miały wyniki Morgan Stanley, Netflixa i American Express.
 
W Warszawie również zwyżki. PGNiG jako główny inicjator dodatnich zwrotów po podpisaniu umowy o poszukiwanie i wydobycie węglowodorów w emiracie Ras al.-Chajma. CCC na 0,6% minusie po informacji o braku uregulowania należności na 45,9 mln zł wobec Gino Rossi. W WIG20 najbardziej zaniżała wyniki JSW, w której związkowcy nie ustępują w protestach przeciwko odwołaniu dwóch członków zarządu.
 
Na wykresie WIG został przełamany wspominany średnioterminowy opór na poziomie 59 519 pkt. Kolejnym barierą podażową będzie poziom ok. 61 670 pkt., którego przełamanie będzie oznaczało pobicie poziomów osiąganych końcem lipca 2018 roku. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda