BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

30.01.2019 13:05  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Ameryka lekko pod kreską. Akcje Apple zniżkowały po ogłoszeniu przez spółkę nieco gorszych predykcji co do przychodów argumentując to zmniejszoną dynamiką wzrostu gospodarki chińskiej. Jak dotąd 70 proc. spółek ze Stanów opublikowało dane lepsze od oczekiwanych.

Dzisiaj zaczyna się kolejna tura rozmów przedstawicieli USA i Chin w obliczu wojen handlowych. Minister skarbu S. Mnuchin w imieniu USA ogłosił, że spodziewają się znacznego postępu w rozmowach i mają do rozwiązania skomplikowane kwestie. Po dzisiejszej sesji J. Powell przedstawi stanowisko tyczące się polityki monetarnej na 2019 rok dla Ameryki. Ogłoszona zostanie także dynamika wzrostu PKB za IV kw. (konsensus 2,6 proc.).
 
W Wielkiej Brytanii przegłosowano renegocjację umowy premier T. May z organami UE. Jak wynika z dotychczasowego stanowiska KE w tej sprawie, umowa nie podlega dalszej dyskusji. Premier podkreśla, że lepiej byłoby gdyby nie doszło do wyjścia UK ze wspólnoty bez umowy. FTSE 100 1,29 proc. na plusie. Inwestorów uspokoiła nieco wizja zgody w rządzie i jasno określone kolejne kroki działania.
 
Polska giełda zakończyła sesję zwyżkami. PGE cieszyła się 3,68 proc. wzrostem. Rzecznik PGE na Twitterze ogłosił, że bloki gazowe w Dolnej Odrze będą miały 1400 MW wobec 1000 MW przy poprzedniej prognozie a do czerwca spółka ma ogłosić przetarg na wykonawcę. Lotos na 2,04 proc. minusie po akcji zatrzymania przez CBA czterech osób, w tym byłego prezesa, oskarżonych o działanie na niekorzyść majątku Grupy Lotos. Tauron w ubiegłym roku przeznaczył ponad 2 mld zł na rozwój i modernizację sieci oraz infrastrukturę energetyczną, by zwiększyć pewność dostaw energii i być zdolnym do przyłączania nowych podmiotów do sieci, mając na myśli także źródła energii odnawialnej. Asseco Western Europe, spółka w 100 proc. zależna od Asseco Poland, sprzedaje 67,66 proc. udziałów w spółce Necomplus za 32,9 mln podmiotowi Asseco South Eastern Europe. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
 
WIG po spadkowej sesji nieco odbił. Siła popytu na koniec obrotu umocniła się. Ukształtowana szpulka sugeruje, że kurs może podążyć zarówno w górę jak i w dół. 
 
BM Alior Bank
 
Zobacz także inne materiały wideo:
Inwestorzy.TV z wizytą w Centrum Handlowe Janki   #BIZNESwDRODZE, odcinek 9, Karol Zarajczyk, URSUS SA
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda