BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

06.02.2019 11:46  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Na Wall Street zwyżki. Na wystąpieniu publicznym prezydent D. Trump ogłosił, że rozmowy z Chinami przynoszą coraz lepsze rezultaty. Najważniejsze dla amerykańskiej gospodarki jest ochrona klasy pracującej oraz przedsiębiorczości narodu. Prezydent oświadczył, że wybuduje mur i namawia partie do współpracy w tym zakresie.

Dla przypomnienia do 15 lutego panuje rozejm pomiędzy prezydentem a Partią Demokratyczną. Nie ma jak na razie informacji o dalszych krokach. Akcje Alphabet spadały po  rozczarowujących rynek kosztach. Indeks ISM dla usług za styczeń wyniósł 56,7 wobec 57 prognozy. Dzisiaj USA poda informacje o handlu zagranicznym za listopad.
W czwartek Komisja Europejska chce usłyszeć o planach UK co do Brexitu od premier T. May. W poniedziałek padły słowa, że nie ma możliwości renegocjacji umowy ze strony UE. Analitycy oceniają, że przedłużenie wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty może być korzystne dla narodu, ponieważ w maju odbędą się wybory do europarlamentu a nowy skład może mieć inne stanowisko co do warunków wyjścia.
 
W Polsce po wzrostowej sesji nastąpiło przebicie 2400 pkt. na indeksie WIG20 co daje nadzieje na kolejne zwyżki. Najmocniej wyróżniał się KGHM po informacji o zatrzymaniu czterech osób podejrzanych o korupcję przy dostawach urządzeń do spółki. Alior kontynuował swój trend wzrostowy po informacji o zgodzie na przejęcie SKOKu. PGE na korekcie po mocnych kilku wzrostowych sesjach. Fundusze private equity zaczynają proces due diligance w stosunku do fuzji Getinu i Idea Banku. Dzisiaj decyzja RPP co do stóp procentowych.

Zobacz także: "Gołębi" Fed pomaga bykom
 
WIG pokonał ostanie maksima, co ponownie otwiera drogę do testu oporu na 61 670 (sierpień 2018). Mankamentem popytu jest jednak niski (ostrożny) obrót, co także sugeruje istotność najbliższego oporu. 

WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Biznes według Enter Air   Czy awans Polski w FTSE Russel na pewno niekorzystnie wpłynie na rynek akcji
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda