BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

07.02.2019 09:01  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Nowojorska giełda zniżkowała. Wystąpienie prezydenta D. Trumpa nie przyniosło dużych emocji. Można nawet powiedzieć, że zostało nieco negatywnie odebrane ze względu na determinację rządzącego do postawienia muru na granicy z Meksykiem na co nie chce przystać Partia Demokratów. 

Może to oznaczać kolejne zawieszenie działań rządu jeśli do 15 lutego nie podpiszą rozsądnej umowy. Stany opublikowały nieco lepszy bilans handlu zagranicznego za listopad na poziomie -49,3 mld USD wobec -55,7 mld USD miesiąc wcześniej. Zarówno import jak i eksport spadły podobnie jak w przypadku Chin co inicjowane jest wojnami handlowymi. Akcje General Motors zwyżkowały po opublikowanym wyższym od oczekiwań zysku na akcję. Dzisiaj wystąpienie szefa Fed J. Powella i informacja o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych. Przed sesją wyniki Philipa Morrisa i Twittera.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
 
W Europie Komisja Europejska zakazała fuzji Simensa i francuskiego Alstomu ze względu na konkurencyjność. EBC nie widzi potrzeby wprowadzania nowej transzy w ramach operacji refinansujących dla banków. Dzisiaj premier UK T. May ma spotkać się z przedstawicielami Komisji Europejskiej w celu negocjacji umowy brexitowej. Wielokrotnie w mediach podkreślane jest, że umowa jest nierenegocjowana.

Zobacz także: Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wzrosła r/r do 6,14 USD/bbl w styczniu
 
Polska giełda zwyżkowała. Największe plusy odnotował LOTOS po publikacji wyników. Pozytywne zaskoczenie przyniósł sektor upstream a nieco poniżej przewidywań segment produkcji i handlu. MBank także nad kreską w oczekiwaniu na wyniki. Spółka dzisiaj przed sesją opublikowała raport. Zysk netto grupy mBanku w IV kw. '18 wyniósł 332,7 mln zł, wobec konsensusu 330,8 mln zł. Stopy procentowe w Polsce pozostały na niezmienionym poziomie (1,5 proc.).
 
Na WIG pobicie 61 tys. pkt. i kontynuacja trendu wzrostowego. To kolejna sesja z przeważającą siłą popytu. Niewiele brakuje do osiągnięcia średnioterminowego maksimum na poziomie 61 670 pkt. Choć pozytywne nastroje za Atlantykiem nieco osłabły to dla nas nie musi to oznaczać korekty. /Wioletta Pawłowska/
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.   Biznes według Enter Air
 

Notowania LOTOS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda