BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

08.02.2019 09:15  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Wall Street zniżkował po niekorzystnych informacjach z frontu negocjacji handlowych. Doradca ekonomiczny Białego Domu L. Kudlow oświadczył, że wciąż jest długa droga do zawiązania porozumienia handlowego z Chinami. Dodatkowo CNBC uznało, że jest bardzo mało prawdopodobne spotkanie dwóch głów państw przed 1. marca. 

Na 11. lutego zaplanowane są kolejne negocjacje, tym razem w Pekinie. W związku z takimi wiadomościami zniżkowały koncerny zagraniczne w tym Boeing czy Caterpillar. Twitter na mocnych spadkach po niższych niż oczekiwano prognozach na I kw. 2019 roku. Facebook także pod kreską ze względu na oświadczenie niemieckiego organu regulującego o niezgodnym zbieraniu i wykorzystywaniu danych użytkowników. Philip Morris na plusie. Wyniki pozytywnie odebrane przez inwestorów. 

Dynamika wzrostu PKB w okolicach 1,9 proc. za 2018 rok dla strefy euro. Komisja Europejska na bazie informacji o wyhamowaniu gospodarki przewiduje, że w 2019 roku dynamika wzrostu może wynieść 1,3 proc. Co do inflacji podaje prognozy 1,7 proc. w 2019 roku i 1,4 proc. w 2020. Bank Anglii pozostawił stopy na niezmienionym poziomie (0,75 proc.). W dniu wczorajszym doszło do spotkania premier T. May z reprezentacją UE. Poinformowano, że nie zostanie otwarte porozumienie o Brexicie, ale jest szansa na prace nad deklaracją polityczną. Kolejne negocjacje przypadają na poniedziałek.
 
Polska giełda podzielała trend zza oceanu. Do głównych przyczyn można zaliczyć niskie oczekiwania przyrostu europejskiego i niemieckiego PKB (tutaj na 2019 rok spadek prognozy z 1,9 proc.  do 1,3 proc.). Dla Polski sytuacja nie jest lepsza. KE oceniła, że przyrost PKB w 2019 roku może sięgnąć poziomu 3,5 proc. wobec poprzedniej prognozy 3,7 proc. Silnym wzrostom na Idea Bank i Getinie na fali informacji o fuzji nie przeszkadzały słabe dane makro.

Zobacz także: Gra w przerzucanie winy za spowolnienie PKB

Bogdanka wydobyła w styczniu rekordowe 903,5 tys. ton węgla handlowego. PKO BP, który ma ok. 3 mln aktywnych aplikacji systemu płatności mobilnych (IKO) liczy, że pod koniec 2019 roku będzie ich 4 mln. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Monnari Trade w styczniu 2019 roku wyniosły ok. 20,2 mln zł, co oznacza wzrost wobec przychodów osiągniętych w styczniu 2018 roku o 16,1 proc. Asseco Poland wypuszcza aplikację dla pacjentów w ramach cyfryzacji służby zdrowia w Polsce.
 
WIG mocno stracił. Wyraźna siła podaży zakończyła kilkusesyjny trend wzrostowy. Sądząc po zaprezentowanych danych ze strony KE oraz niekorzystnych doniesieniach z frontu negocjacji handlowych USA-Chiny istnieje szansa na dalsze spadki podczas bieżącej sesji. 
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda