BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

15.02.2019 09:00  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Wall Street zamknęło się pod kreską. Do głównych przyczyn należy zaliczyć spadek sprzedaży detalicznej za grudzień, która pomniejszyła się o 1,2 proc. m/m przy prognozie +0,1 proc. i tym samym staje się najgorszym wynikiem od 2009 roku. Jest to o tyle szokujące, że dane dotyczą grudnia, czyli miesiąca świąt, imprezy sylwestrowej a więc czasu dużych wydatków w roku. Pytanie jest teraz o to co będzie w kolejnych miesiącach skoro jeden z najbardziej dochodowych okresów zakończył się spadkami. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych także powyżej prognozy 239 tys. wobec 225 tys.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures

Dodatkowo przedstawicielka Fed wypowiedziała się w mediach, że istnieje zwiększone ryzyko dla potencjału rozwoju gospodarczego Stanów, pomimo, że rynki oczekują stabilnej dynamiki wzrostu PKB. Jeśli chodzi o napływające wieści z frontu wojny USA-Chiny to nieco dodają otuchy inwestorom. Prezydent D. Trump wspominał o 60. dniowym przedłużeniu rozejmu. Ponadto dzisiaj mija termin, do którego prace rządu zostały wznowione. D. Trump ma podpisać umowę, ale wprowadzi stan wyjątkowy, aby zdobyć środki na budowę muru. Coca-Cola 7,5 proc. na minusie. Cisco Systems na 3 proc. plusie po dobrych wynikach. Dzisiaj swoje wyniki opublikuje Pepsi Cola.
 
Polska giełda podobnie jak amerykańska zniżkowała. Największe zniżki zanotował PGNiG po informacji o szacowanym poziomie EBITDA za IV kw. 2018 roku w wysokości 1,35 mld zł wobec prognozy 1,97 mld zł. Nad kreską znalazło się Orange i PKN Orlen. W przypadku PKN Orlen sąd zdecydował w czwartek, że były prezes PKN Orlen Jacek K. zostanie aresztowany. Jest on podejrzany o niedopełnienie obowiązków, które doprowadziły do wyrządzenia szkody spółce w wysokości ponad 3,4 mln zł. Stalexport opublikował wstępne skonsolidowane wyniki za 2018 rok, które inwestorzy dobrze odebrali. Tauron ocenił, że regulacje tyczące się cen energii będą neutralne dla kondycji grupy. Dzisiaj podana zostanie inflacja CPI dla Polski za styczeń (prognoza 1 proc. r/r).

Zobacz także: BM Alior Bank - Rynek Akcji
 
WIG na wczorajszej sesji przebił ważny poziom wsparcia i zbliża się do linii trendu wzrostowego zapoczątkowanego w październiku. Po przebiciu tej linii podaż zyska argumenty za skierowaniem kursu w rejon grudniowych dołków na 56 960 pkt. Sądząc po nastrojach zza oceanu scenariusz testu wspomnianej linii wydaje się być prawdopodobny na bieżącej sesji. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
#BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda