BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

21.02.2019 09:00  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Wczoraj opublikowane zostały przychylne minutki Fed i Wall Street zakończyło sesję niewielkimi wzrostami. Z protokołu wynika, że członkowie Fed podtrzymują jednogłośnie stanowisko co do cierpliwości w zakresie podwyższania stóp procentowych. Na ten moment nie jest jasne jakie zmiany polityki monetarnej mają być przeprowadzone w 2019 roku. Potencjalne podwyższenie stóp procentowych ma być uzależnione od poziomu inflacji.

Zaznaczono także, że należy zakończyć proces normalizacji sumy bilansowej. Z frontu wojny handlowej dochodzą informacje, że USA wymaga, aby jednym z warunków nowej umowy był zapis o stabilnym kursie w Chinach i tym samym, aby Chiny nie mogły dewaluować swojej waluty i w konsekwencji płacić niższe cła Stanom. Dzisiaj podanych zostanie wiele ważnych danych makro dla amerykańskiej gospodarki.

W Europie problem prania brudnych pieniędzy. Akcje UBS spadły o ok. 3 proc. w odpowiedzi na nałożenie przez francuski rząd kary w wysokości 4,5 mln euro. Podobnie Swedbank AB, tutaj spadek o 13 proc. ze względu na informacje o uczestniczeniu w nielegalnych czynnościach. Dzisiaj premier UK T. May spotka się z przedstawicielami UE w Brukseli z zamiarem renegocjacji umowy pomimo wielokrotnych zapowiedzi, że takiej możliwości nie ma. Dzisiaj opublikowany zostanie także protokół z posiedzenia ECB.
 
W Polsce wysokie dodatnie stopy na głównych indeksach. Najwyższe wzrosty zanotował PKN Orlen zgodnie z porozumieniem ze związkami zawodowymi ws. wynagrodzeń i nagród. Dodatkowo spółka podała, że zakończy budowę instalacji metatezy w Płocku w połowie kwietnia. PGNiG poinformowało, że w związku z podwyżką taryfy gazowej o 2,5 proc. segment obrotu i magazynowania spółki może „wyjść na zero” jeśli chodzi o poziom EBITDA. Grupa Azoty kontynuuje prace dotyczące - wspólnego z Tauronem - projektu zgazowania węgla w Kędzierzynie. Jest przed decyzją o utworzeniu spółki celowej. ZUS częściowo odstąpił od umowy z Comarchem na utrzymanie systemu informatycznego i przekazał zadania Asseco Poland. Dynamika produkcji przemysłowej r/r wyniosła 6,1 proc. za styczeń w Polsce (prognoza 3,9 proc.).
 
Na wykresie WIG strona popytowa powróciła do gry wyciągając kurs indeksu powyżej naruszonego uprzednio wsparcia na 59 616. W ten sposób byki zyskały okazję do ponownego skierowania kursu w rejon ważnego oporu na 61 670. 
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Mateusz Namysł, #33 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (08.02.2019)   #GAMINGnaGIEŁDZIE, 29.11.2018, Warszawa
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda