BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

22.02.2019 09:37  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Wczorajszy dzień był owocny w wiele danych makro dla USA, które okazały się niekorzystne. Główne indeksy w związku z takimi informacjami notowały spadki. Indeks Fed z Filadelfii za luty wyniósł -4,1 przy prognozie na poziomie +14 co sygnalizuje spowolnienie rozwoju sektora przetwórczego. Dodatkowo indeks PMI dla przemysłu za luty wynosi wstępnie 53,7 wobec 54,7 konsensusu.

Zamówienia na dobra bez środków transportu za grudzień szacunkowo kształtują się na 0,1 proc. (prognoza 0,3 proc.) a na dobra trwałego użytku na 1,2 proc. (prognoza 1,5 proc.). W bieżącym tygodniu trwają negocjacje handlowe w Waszyngtonie. Źródła podają, że przedstawiciele pracują nad takimi kwestiami spornymi jak: rolnictwo, bariery pozataryfowe, usługi, przymusowy transfer technologii i prawo własności intelektualnej. Chiny zadeklarowały w mediach, że mogą kupować produkty rolne za 30 mld USD rocznie. 

Zobacz także: Komentarz poranny 22.02.2019

Skandal tyczący się prania brudnych pieniędzy stał się poważny. Swedbank zniżkował 10 proc. a wmieszany w aferę Danske Bank o 4 proc. W UK część ministrów zagroziło dymisją w przypadku wyjścia Brytanii z UE bez umowy, podobnie jak opozycja z Partią Pracy na czele. W EBC zastanawiano się czy normalizacja polityki monetarnej na ten moment jest zasadna biorąc pod uwagę spowolnienie w Europie. Niemiecki PKB za IV kw. zupełnie się nie zmienił porównując k/k a wzrósł o 0,9 proc. r/r zgodnie z oczekiwaniami.
 
Warszawska giełda podobnie jak ta zza oceanu notowała spadki. Najbardziej dotknięte były banki po informacji BFG o wzroście składki na fundusz o 27 proc. r/r. Stąd PKO BP zniżkował aż o 2,1 proc. Zwyżki zaliczyło CCC, które przejęło pakiet akcji stanowiących 100 proc. głosów na WZA Gino Rossi, ale spółka podała także informację o zawiązaniu rezerw i odpisów na kwotę 68 mln zł wpływającą na wyniki roku 2018. Nad kreską Orange po dobrych wynikach finansowych. Produkcja budowlano-montażowa za styczeń r/r wyniosła 3,2 proc., oczekiwano 7,5 proc. Odczyt sprzedaży detalicznej na poziomie 6,6 proc., oczekiwano 6,1 proc.

Zobacz także: Skorygowanie wzrostowej środy
 
Na WIG, podobnie jak w przypadku innych indeksów, przeważała siła podaży napędzana niekorzystnymi odczytami makro zarówno w Stanach jak i po części w Polsce. WIG-Banki dodatkowo potęgował spadki. Strona popytowa ponownie stoi przed wyzwaniem obrony linii trendu wzrostowego. /Wioletta Pawłowska/

WIG w układzie dziennym 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
#BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda