BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

06.03.2019 09:30  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Na szerokim rynku mierzonym indeksem WIG wtorkowa sesja niewiele wniosła w zakresie zmian kursu. Jednak na wykresie dziennym indeksu jest dostrzegalne wyraźne naruszenie ponad 4 miesięcznej wzrostowej linii wsparcia (podstawy kanału wzrostowego). Niskie obroty nie potwierdzają sygnału, ale tez osłabiają tak określoną barierę.

Sektorowo uwagę wciąż zwraca energetyka. Mimo iż wczorajsza sesja przyniosła niewielkie uspokojenie po poniedziałkowym załamaniu kursów tych spółek , to jednak negatywny wydźwięk pozostał. Fundamentalnie rosną obawy o bieżące i przyszłe wyniki sektora po publikacji szacunkowego wyniku finansowego dla PGE i ENERGA. Dodatkowo na powrót przyrastają wyceny zezwoleń na emisję CO2, aczkolwiek po stronie kosztów produkcji częściowo jest to niwelowane niższymi cenami węgla. 
 
W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na podwyższenie ceny w wezwaniu dla ABCDATA, która została podniesiona do 1,44 zł z poprzednich 1,3. Zapisy potrwają do 18 marca. Obecnie jeden z wzywających i główny akcjonariusz (podmiot powiązany z MCI Capital) ma 60,7% akcji. KGHM po zakończeniu testów na utratę wartości aktywów zagranicznych poinformował o zasadności odwrócenia odpisów  dokonanych w poprzednich latach dotyczących głównie projektu i pożyczek udzielonych Sierra Gorda. Zarząd SANTANDER BP proponuje wypłatę dywidendy w wysokości 19,72 zł na akcję, co przy wczorajszym zamknięciu daje stopę dywidendy na poziomie 5,2%. 
 
Zobacz także: Komentarz poranny 05.03.2019
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie RPP. Co prawda w zakresie poziomu stóp nie są oczekiwanie żadne zmiany, jednakże w komunikacie po posiedzeniu powinny pojawić się tezy w zakresie kształtowania się trendów makroekonomicznych, ze wskazaniem na oczekiwaną ścieżkę inflacyjną i prognoz wzrostu gospodarczego. W USA zostanie opublikowany szacunkowy raport agencji ADP o zmianie zatrudnienia, w piątek pojawią się oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy. 

WIG w układzie dziennym 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
SARE SA, Dariusz Piekarski - Prezes Zarządu, #320 ZE SPÓŁEK   Piłka nożna to nie jest sport, to religia
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda