BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

07.03.2019 09:14  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Środowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku, co w relacji do słabszego zachowania rynków zagranicznych, szczególnie w godzinach popołudniowych, może lekko pozytywnie zaskakiwać. Na wykresie dziennym indeksu WIG są jednak podtrzymane negatywne wskazania w postaci dolnego wybicia z blisko 4 miesięcznego kanału wzrostowego.

Wczorajsza skala wzrostowego odreagowania była zbyt mała aby zneutralizować ten sygnał. Znaczny udział we wczorajszej zwyżce indeksu miały segmenty małych i średnich spółek. Indeks sWIG80 od grudniowego dołka po blisko 2 letnim okresie spadków, zyskał na wartości ponad 12%. Duży udział w indeksie sektorowo mają deweloperzy, producenci przemysłowi, ochrona zdrowia. 
 
W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na rekomendację zarządu spółki Dom Development o wypłacie dywidendy. Zarząd rekomenduje wypłatę 9,05 zł na akcję co daje przy wczorajszym kursie stopę dywidendy na poziomie ponad 12%. Zarówno sama wartość dywidendy, jak i jej odniesienie do kursu jest najwyższe w historii. Zysk netto za 4 kwartały, który spółka zaraportowała  dziś rano, również z wartością 227 mln zł należał do najwyższego w historii. W stosunku do 2017 wykazywane są dynamiki dwucyfrowe wynoszące odpowiednio 18% dla przychodów ze sprzedaży oraz 19% dla zysku netto.

Zobacz także: 
Dom Development wprowadził do oferty 160 lokali w ramach Apartamentów Ogrodowa

Wczorajszym popołudniem szacunkowe wyniki za 2018r. podała spółka ENEA. Niestety powiela negatywne tendencje wykazane w ostatnich szacunkach dla spółek PGE i ENERGA. Dla ENEI wg. wstępnych danych zysk netto będzie o blisko 30% niższy r/r przy blisko 11% wzroście przychodów. Na wykresie cenowym spółki dużą ostrożność nakazuje ryzyko wykonania formacji podwójnego szczytu. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty końcowego raportu PKB za IV kw, kończy się również posiedzenie ECB. W odniesieniu do polityki pieniężnej nie są oczekiwane zmiany, natomiast bardziej interesujące mogą być projekcje makro przedstawione na konferencji po posiedzeniu. W USA pojawi się cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych oraz kwartalne dane o wydajności pracy. 
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38   PODSUMOWANIE ROKU 2018 (DEWELOPERZY): Mateusz Mucha, DM Navigator
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda