BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.03.2019 09:20  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Piątkowa sesja na krajowym rynku pogłębiła wcześniejszy spadek. Notowania indeksu WIG zatrzymały się na lutowym dołku, jednak wcześniejszy sygnał dolnego wybicia z blisko 4 miesięcznego kanału wzrostowego może wpłynąć na przełamanie tak określonego wsparcia. Nastroje krajowego rynku podlegają w pewnym zakresie sytuacji na głównych parkietach rozwiniętych, a tam zarówno indeksy szerokiego rynku dla spółek europejskich Stoxx Europe 600, jak również amerykańskich S&P500 notują w ostatnich dniach zniżki.

W piątek został opublikowany z amerykańskiego rynku pracy m.in. o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych. Dane okazały się grubo poniżej prognoz rynkowych (+20 tys vs +180 tys prognoz). Jednakże ogólna stopa bezrobocia nadal wykazuje spadek. Niewykluczone, że słabsze dane o zmianie zatrudnienia będą odbierane jako wskazanie dla członków FED do łagodnego podejścia w przyszłej polityce pieniężnej. Przykładowo czwartkowa decyzja ECB o przedłużeniu zapowiadanego okresu niskich stóp procentowych oraz uruchomieniu dodatkowych pożyczek LTRO zdominowała fakt istotnej rewizji w dół tegorocznych prognoz gospodarczych dla strefy euro, wyceny spółek tego dnia w bardzo umiarkowany sposób zareagowały. 
W bieżących komunikatach spółek zwracamy uwagę na bardzo negatywnie odebrany przez rynek komunikat Polic, w których Grupa Azoty ma 66%, o nowej emisji akcji w zasadzie podwajającej obecną kapitalizację spółki. Zakładając, że zgodnie z zapowiedzią będzie to realizacja emisji z prawem poboru, to Grupa Azoty będzie musiała wyasygnować bardzo duże zasoby na objęcie nowej emisji. Wzorem ZAK, zakłady w Policach będą dywersyfikować źródła swoich przychodów o segment tworzyw sztucznych, tutaj polipropylenu i propylenu. W trakcie piątkowej sesji również mocne spadki dotknęły Grupę Kruk.

Zobacz także:
 Kruk miał 330,02 mln zł zysku netto, 498,19 mln zł EBITDA w 2018 r.Opublikowany w czwartek wieczorem raport za 2018r. był raczej w zgodzie z szacunkami rynkowymi. Natomiast piątkowa konferencja wskazująca na dalszy wzrost lewarowania, mimo iż jest tutaj wykazywana duża ostrożność, nie do końca jest akceptowana przez rynek. Ponadto zawiódł segment we Włoszech, gdzie spłata tamtejszych portfeli była poniżej oczekiwań rynkowych, zostały też dokonane odpisy wartości tego portfela. Ale też zarząd zapowiada, że liczy że w 2019 powinien tam pojawić się zysk operacyjny. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na popołudniowe dane z USA o sprzedaży detalicznej. Słabo wypadł poranny odczyt o niemieckiej produkcji przemysłowej. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Aleš Blahá, CheckTerra s.r.o.   Albert "Longterm" Rokicki, #112 PYTANIA DO LONGTERMA (22.02.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda