BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.03.2019 09:23  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Wall Street zakończyło poniedziałkową sesję mocnymi zwyżkami. Do zwyżek przyczyniły się wzrosty na akcjach Apple po rekomendacji „kupuj” BoAML. Mocne spadki dotknęły Boeinga ze względu na katastrofę lotniczą w Etiopii. Chińskie władze wydały nakaz krajowym liniom czasową rezygnację z użycia Boeling 737, który był przyczyną tragedii. Wyniki sprzedaży detalicznej za styczeń w USA lepsze od oczekiwań na poziomie 0,2 proc. m/m (oczekiwano  -0,1 proc.). Dzisiaj opublikowana zostanie inflacja CPI za luty a swoje wystąpienie miał prezes Fed J. Powell. 
 
W dniu dzisiejszym spodziewamy się wyników głosowania co do Brexitu w Wielkiej Brytanii. W oczekiwaniu umocnił się fund brytyjski po informacji, że przewodniczący KE J-C. Juncker złożył „ważną propozycję” UK. Dodatkowo w Europie mocno zyskiwały akcję Commerzbanku i Deutsche Banku w obliczu potencjalnej fuzji zapowiedzianej przez niemieckiego ministra finansów.
 
W Polsce, pomimo pozytywnego globalnego sentymentu, nie odnotowaliśmy wysokich wzrostów. W WIG20 najmocniej zyskiwały spółki LPP i JSW jako odreagowanie po mocno spadkowej wcześniejszej sesji. Spadały spółki kontrolujące ElectroMobility odpowiedzialną za wprowadzenie samochodu elektronicznego po wypowiedzi ministra energii K. Tchórzewskiego o poszukiwaniu inwestorów do wspomnianej spółki.

Zobacz także: JSW zdecydowała o wydzieleniu nowej kopalni Bzie-Dębina

Na fali informacji o wzroście przychodów ze sprzedaży o 32,12 proc. w lutym Monnari zyskiwało prawie o 5 proc. MP Investors, główny akcjonariusz Wieltonu, zawarł umowę zastawu na 9 050 234 akcjach spółki, dających prawo do 14,99 proc. głosów na WZA. MP Investors nadal będzie upoważniony do wykonywania prawa głosu z zastawionych akcji. KGHM zażądał umieszczenia w porządku obrad najbliższego walnego zgromadzenia Tauronu punktu, dotyczącego zmian w składzie rady nadzorczej. HSH Nordbank domaga się od Tauronu 232,9 mln zł za niewykonanie umów dot. zielonych certyfikatów. Tauron Sprzedaż ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne. WSA uchylił decyzje Urzędu Celno-Skarbowego ws. zobowiązania z tytułu podatku VAT Neuki na kwotę 14,6 mln zł. Dzisiaj wyniki za 2018 rok opublikuje Lotos.
 
W układzie WIG powoli możemy zapomnieć o wzrostowej linii trendu wspierającej kupujących kształtowanej od końca października 2018 roku. Kurs osiągnął także poziom niższy niż średnioterminowa linia wsparcia na poziomie 59 616. Sprzedający mają argumenty za powrotem do kanału bocznego kształtowanego od września zeszłego roku. Sentyment globalny daje nadzieję na powrót kupujących do gry. Jeśli przebiją wspomniany poziom 59 616 to jest szansa na kolejne próby osiągnięcia poziomu 61 670 z końca sierpnia ubiegłego roku. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Aleš Blahá, CheckTerra s.r.o   Aforti Holding SA, Paweł Opoka - Wiceprezes Zarządu, #250 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda