BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

22.03.2019 09:17  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Wall Street zakończył sesję na zdecydowanych plusach. Mocno zyskiwały akcje Apple po rekomendacji „zdecydowanie kupuj” analityków z Needham w oczekiwaniu na sukces debiutu usługi streamingu wideo w poniedziałek. Co do wojny handlowej to zapowiedziane są w mediach dwudniowe negocjacje handlowe w dniach 28-29 marca w Pekinie, a na początku kwietnia wicepremier Chin odwiedzi Waszyngton. Dzisiaj opublikowany zostanie indeks PMI dla przemysłu za marzec dla USA (prognoza 53,6).
 
W Europie w dniu wczorajszym rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej, na którym docelowo może być podjęta decyzja po przesunięciu wyjścia Wlk. Brytanii do 30 czerwca ze wspólnoty o co wnioskowała premier T. May w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej D. Tuska. Podczas obrad padają głosy o Brexicie dnia 7 maja i akceptacji tej daty tylko w przypadku przyjęcia umowy brexitowej. Premier T. May chce w najbliższym czasie przeprowadzić trzecie głosowanie nad tymi samymi warunkami wyjścia, co według spikera Izby Gmin J. Bercowa jest niezgodne z procedurami parlamentarnymi. Bank Anglii pozostawił stopy na niezmienionym poziomie.
W Polsce nastroje utrzymały się pozytywne, podobnie jak za Atlantykiem. Wśród największych spółek najmocniej zyskiwały akcje PGNiG jako odbicie od dołka na poziomach z listopada zeszłego roku. Najmocniej spadały akcje Aliora. PKP Cargo przyrosło na wczorajszej sesji o prawie 11% po dobrych wynikach spółki i rekomendacji wypłaty 1,5zł dywidendy na akcję pomimo ambitnych planów rozwojowych i inwestycyjnych. Spółka przewiduje znaczny wzrost przychodów w 2019 roku a oczekiwana EBITDA wzrośnie o 27%.

Bogdanka zanotowała prawie 8% wzrost po dobrze odebranych planach wypłaty dywidendy. Ursus podał, że działający na wniosek PKO BP komornik sądowy dokonał skutecznego zajęcia ruchomości spółki obciążonych zastawami rejestrowymi. Akcje spółki zniżkowały o niemalże 16%, ale dla PKO BP jest to dobra informacja. Neuca w opublikowanym sprawozdaniu finansowym wykazała zysk netto w 2018 roku na poziomie 98,3 mln zł wobec 94,5 mln zł w 2017 roku. Dane za IV kw. poniżej oczekiwań, ale dane roczne wypadały lepiej niż w poprzednim roku. 
 
W układzie dziennym WIG podczas ostatnich kilku sesji widoczna jest konsolidacja przy stosunkowo niewielkim wolumenie. Kurs znajduje się w środku kanału trendu bocznego kształtowanego od początku 2019 roku pomiędzy poziomami 59 616 – 61 670. Sentyment globalny oraz teoretyczne kursy otwarcia wskazują na sesję z przeważającą siłą kupujących. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40   impact fintech'18: Agnieszka Sygitowicz, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda