BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

26.03.2019 09:48  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Ceny akcji na nowojorskiej giełdzie niewiele się zmieniły. Pojawiły się nowe informacje co do dalszych negocjacji w celu zakończenia wojny handlowej. Otóż przedstawiciele USA mają udać się do Pekinu w czwartek a były doradca ds. handlu C. Willems oznajmił, że prezydent D. Trump jest zdeterminowany, aby rozwiązać problemy handlowe z Chinami, ale nie odejdzie od stołu negocjacyjnego ze złą ofertą.

W piątek nastąpiła inwersja krzywej dochodowości obligacji 3-miesięcznych i 10-letnich co skomentowała była prezes Fed J. Yellen jako impuls w pewnym momencie do obniżek stóp procentowych, ale z pewnością nie sygnał zmian, które mogłyby spowodować recesję.
 
W Wlk. Brytanii premier T. May chciałaby przeprowadzić trzecie głosowanie w sprawie umowy brexitowej. Przewodniczący Partii Pracy J. Corbyn uznaje proces wyjścia jako narodowy wstyd i twierdzi, że trzecie głosowanie jest bezprawne. Z doniesień mediów nie wynika, aby oponenci zmienili swoje potencjalne głosy.

Zobacz także: Komentarz poranny 26.03.2019
 
Polskie indeksy zanotowały spadki, z czego średnie spółki zniżkowały najbardziej. Wśród największych spółek najmocniej spadał PKN Orlen. Koncern podał do informacji, że sprowadzi kolejne 130 tys. ton ropy naftowej z Angoli, a ładunek dotrze do Naftoportu w Gdańsku w czerwcu. Do zwyżkowych akcji zaliczały się Play i Orange. W kwestii zainicjowanego przez PKO BP zajęcia, Sąd Rejonowy na trzy miesiące zawiesił postępowanie komornicze wobec Ursusa. Wśród mniejszych spółek prawie 5% spadek zanotowało Monnari. Po wczorajszej sesji wyniki opublikowało Asseco, które są zgodne z konsensusem. Swoje sprawozdania opublikują dzisiaj między innymi Budimex, Ciech i Wirtualna. 
 
W układzie dziennym WIG z jednej strony zauważalna jest presja podażowa (luka cenowa), ale z drugiej niezdecydowanie sił zobrazowane ukształtowaną podczas wczorajszej sesji szpulką. Dzisiaj może nastąpić test wsparcia (59,6 tys.) z szansą dla sprzedających do powrotu do trendu bocznego z września ur. albo powrót na rynek kupujących po dwóch spadkowych sesjach o czym świadczy wspomniana szpulka. Linia MACD przymierza się do przebicia linii sygnału od góry, co w momencie nastąpienia będzie sygnałem sprzedaży. Nastroje globalne lekko pozytywne z rana, może uda się poprawić humor polskich inwestorów. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#4 Śniadanie Inwestorów: CCC SA   #BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda