BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

02.04.2019 08:55  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Wall Street zakończyło sesję mocnymi zwyżkami głównych indeksów. Z jednej strony odczyt chińskiego PMI dla przemysłu za marzec powyżej oczekiwań (50,8 wobec 50 prognozy), z drugiej indeks ISM w USA pozytywnie zaskoczył rynek (55,3 wobec 54,2 prognozy), ale już finalny PMI Stanów nieco niżej niż przewidywano (52,4 wobec 52,5 prognozy). Zgodnie z takimi danymi spółki z ekspozycją na Chiny notowały wzrosty. Po udanym dniu debiutu akcje spółki Lyft, konkurenta Ubera, zaliczyły korektę i cena ostatecznie znalazła się poniżej poziomu z IPO. Jeśli chodzi o wojny handlowe to kolejna runda negocjacji ma rozpocząć się w środę, tym razem w Waszyngtonie. 
 
W Europie kolejne spółki zauważają negatywny wpływ Brexitu. EasyJet mocno spadł po informacji o niekorzystnych perspektywach na drugą połowę roku ze względu na rozwód UK z UE. Co do głosowania to na nowo odrzucone zostały cztery rozwiązania dla Wlk. Brytanii jeśli chodzi o opuszczenie Wspólnoty (stworzenie unii celnej, przynależność do EFTA i EOG, organizacja referendum ratyfikacyjnego dla porozumienia z UE, wycofanie się z Brexitu) przez Izbę Gmin w dniu wczorajszym. Największe szanse miała opcja tycząca się unii celnej odrzucona przewagą trzech głosów. Wygląda na to, że brytyjskim politykom nie pasuje zupełnie żadne rozwiązanie.
 
Zobacz także: Piątkowy pogrom byków
 
Polska nie odbiegała od globalnego trendu na rynku akcji i główne indeksy mocno zyskiwały. Liderem wśród największych spółek było Dino osiągając swoje maksimum. Lotos na drugim miejscu po ogłoszeniu wyższej marży rafineryjnej w marcu. Na trzecim PKN Orlen, wzrosty inicjowane drożejącą ropą Brent. Kolejny KGHM, który wypracował porozumienie ze związkami zawodowymi a dodatkowo ze względu na miedź zbliżającą się do poziomu oporu z tego roku. Zarząd spółki Amica pracuje nad aktualizacją strategii do 2023 roku, w tym planuje wejście na rynki spoza UE. Spółka 11 bit zaliczyła korektę po ponad 30% wzroście w tydzień. 
 
Nastroje globalne z rana wskazują raczej na korektę na bieżącej sesji po wczorajszych mocnych zwyżkach, choć teoretyczne kursy u nas jak na razie są nad kreską. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Słów kilka o inwestycjach w condohotele i aparthotele   Summa Linguae SA Okiem ANALITYKA #36, Sobiesław Kozłowski
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda