BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

03.04.2019 09:41  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Na Wall Street emocje opadły po mocno zwyżkowej wcześniejszej sesji. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się kolejna runda negocjacji handlowych w Waszyngtonie, na które zjedzie wicepremier Chin Liu He. Dochodzą domniemania, że gospodarka światowa wpadnie w recesję jeśli państwa nie znajdą porozumienia w przeciągu trzech miesięcy w obliczu wyjątkowo wrażliwego sentymentu rynkowego. Studzi to informacja „Financial Times” o rozwiązaniu większości spornych kwestii stron. Agencja zaznacza jednak, że wciąż rozpracowywane są mechanizmy egzekwowania warunków umowy.
 
Pozostało zaledwie 10 dni do zaprezentowania ze strony Wlk. Brytanii alternatywnego rozwiązania co do Brexitu a rząd wciąż nie jest zdecydowany. We wtorek z rana miała miejsce dyskusja na temat odrzucenia wszystkich czterech propozycji rozwiązania kwestii opuszczenia Wspólnoty z poniedziałku a dodatkowo miała zostać omówiona opcja przyspieszonych wyborów parlamentarnych i przesunięcia daty wyjścia do końca roku lub jeszcze dłużej. Brytyjski rząd zadeklarował, że pokryje ewentualne koszty, tak aby móc wziąć udział w wyborach parlamentarnych.
 
W Polsce mocno wzrostowy trend utrzymał się na wczorajszej sesji. Zdecydowanym liderem wśród największych spółek było CCC, których cena akcji wzrosła o 14,3% po informacji o wzroście przychodów w marcu w stosunku do ubiegłego roku o 86%. Należy jednak zaznaczyć, że tak duży procentowy przyrost był spowodowany efektem niskiej bazy. Bardzo dobrze zachowywały się także akcje LPP zgodnie z szacunkami wyników.

W I kw. 2019 roku przychody wzrosły o 16% a strata EBIT obniżyła się z 118 mln zł do 105 mln zł. Rekordowe poziomy pobiło Dino a CD Projekt do swoich maksimów się zbliża. Trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi udziałowcami zza granicy spółki ElectroMobility Poland, która jest kontrolowana między innymi przez Tauron. Koncern energetyczny ma w dniu dzisiejszym opublikować wyniki roczne. Dzisiaj ma również paść decyzja co do wysokości stóp procentowych w Polsce. Rynki oczekują braku zmian w tym zakresie (st. ref. 1,5%). 
 
W układzie dziennym WIG zauważalne jest zbliżenie do tegorocznych maksimów z lutego. Nastroje globalne są mocno pozytywne a linia MACD przebiła linię sygnału od dołu co dodatkowo skłania do zakupów. Zapowiada się wzrostowa sesja. 
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda