BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

25.04.2019 09:49  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sesja na Wall Street zakończyła się spadkami. Sentyment na sesji klarowały wyniki spółek. Boeing lekko zwyżkował po informacji o oczekiwanym EPS bazowym na poziomie 3,16 USD wobec 3,25 USD prognozy. Szacowany zysk na akcję na cały rok zostanie podany w terminie późniejszym. Akcje Caterpillar spadały pomimo raportowanego poziomu EPS powyżej oczekiwań. Snapchat notujący stratę na akcję w wysokości 10 centów odnotował 6% korektę. eBay nie rozczarował swoich inwestorów wykazując dobre wyniki.

Dzisiaj wyniki opublikuje między innymi Amazon, Ford, Intel czy Starbucks. Jeśli chodzi o wojny handlowe to znany jest termin kolejnej rundy negocjacji handlowych przypadający na 30. kwietnia kiedy to reprezentacja USA uda się do Pekinu. Wicepremier Chin planuje przybyć do Waszyngtonu 8. maja. 
 
W Europie, podobnie jak w Stanach, trwa sezon publikowania wyników finansowych. Szwajcarski Credit Suisse rósł po dobrych wynikach, podobnie jak Volvo. Spadały akcje Renault. Dzisiaj sprawozdania finansowe opublikują takie spółki jak Barclays, Bayer, DB czy Nokia. Nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców w kwietniu nie poprawiły się w przeciwieństwie do oczekiwań rynku (99,2 wobec 99,9 prognozy). 
 
Warszawska giełda odnotowała lekkie wzrosty. Wśród największych spółek najbardziej zwyżkowało Dino po korekcie z początku tygodnia oraz CD Projekt, który planuje niespodziewanie wypłacić dywidendę, chociaż rok temu zarząd tego uniknął. KGHM podała w komunikacie, że w marcu b.r. produkcja miedzi wzrosła o 24% r/r a sprzedaż w tym okresie o 22%. PKP Cargo podtrzymuje prognozę 1,15 mld zł EBITDA w 2019 roku i ponadto nie wyklucza jej podniesienia po pierwszym półroczu. Dodatkowo prezes liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów spółki.

Bogdanka podniosła szacunek skonsolidowanego zysku netto za I kw. 2019 roku do 110 mln zł. Tauron Dystrybucja w I kwartale 2019 roku przyłączył do sieci energetycznej blisko 2,5 tys. mikroinstalacji. To ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 11 bit studios sprzedało ponad 1,4 mln egzemplarzy gry "Frostpunk" w rok od daty premiery. Wczorajszy odczyt produkcji budowlano-montażowej za marzec rozczarował rynek (10,8% wobec 11,7% prognozy). Dzisiaj wyniki za pierwszy kwartał opublikuje między innymi PKN Orlen.
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Jak inwestować w condohotele   Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda