BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

06.05.2019 09:10  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Piątkowa sesja przyniosła odwrócenie trendu po kilku wcześniejszych spadkowych sesjach dzięki dobrym odczytom z rynku pracy w Stanach. Największym zaskoczeniem okazała się stopa bezrobocia, która spadła do poziomu najniższego od prawie 50 lat. W centrum uwagi niezmiennie jest wojna handlowa, której kolejna runda negocjacji w Pekinie dobiegła końca we środę. W tym tygodniu do Waszyngtonu uda się wicepremier Chin.

Co ważniejsze na dzisiejszej sesji, w weekend D. Trump wyznał, że negocjacje idą zbyt wolno a strona chińska próbuje renegocjować ustalone warunki i w związku z tym zwiększa cła z 10% do 25% od piątku na towary importowane. Kontrakt futures na SP500 czy DAX spada z rana o ponad 1,7% w interwale dziennym, chiński SHSZ300 aż o 6%. Czwartkowa sesja na Wall Street zaliczyła spadki pomimo korzystnych odczytów makro (zamówienia w przemyśle wzrosły w marcu o 1,9% m/m wobec prognozy 1,5%), wciąż na fali rozwiania nadziei o obniżce stóp procentowych przez prezesa Fed J. Powella. Wśród spółek rosły akcje Tesli po informacji o ofercie akcji i obligacji na łączną kwotę 2 mld USD czy Metlife zgodnie z dobrymi wynikami. Amazon także zanotował dodatni zwrot po informacji W. Buffeta o wejściu jego funduszu w spółkę. 
 
Wśród europejskich spółek zyskiwały udziały Bayera, którego składnik środków chwastobójczych został uznany za nieszkodliwy oraz Volkswagena, Shella, Adidasa, HSBC i BNP Paribas po dobrych wynikach. Dodatkowo z wieści, Bank Anglii pozostawił stopy na niezmienionym poziomie co było zgodne z oczekiwaniami i podwyższył prognozy wzrostu gospodarczego na lata 2019-2021 przy obniżonych prognozach inflacyjnych.
 
Polskie indeksy w czwartek traciły, a największe spółki ciągnęły w dół takie podmioty jak KGHM i JSW. Wzrosty zaliczył Play, który od momentu informacji o dywidendzie wzrasta. Sąd Arbitrażowy zobowiązał Elektrociepłownię Stalowa Wola, w której pośrednio po 50% udziałów mają Tauron oraz PGNiG, do zapłaty na rzecz hiszpańskiej firmy Abener Energia 333,8 mln zł z odsetkami, co będzie oznaczało prawdopodobnie spadkową sesję dla obu spółek. Skonsolidowane przychody CCC w kwietniu b.r. wyniosły 524,2 mln zł co oznacza wzrost o 20% r/r i będzie inicjatorem wzrostów na dzisiejszej sesji. Bank Handlowy opublikował zysk netto w I kw. poniżej oczekiwań dając sygnał do spadków podczas bieżących notowań. Na szerokim rynku spadały udziały banków L. Czarneckiego po oświadczeniu przez premiera M. Morawieckiego, że nie widzi możliwości pomocy ze strony banków państwowych. Liczba klientów LiveChat wzrosła w kwietniu o 288 netto m/m.
 
W układzie dziennym WIG kurs zbliża się do powrotu do kanału bocznego zapoczątkowanego we wrześniu ub.r. pomiędzy poziomami 56 961 a 59 616. Dzisiaj wsparcie będzie testowane, a z dużym prawdopodobieństwem także przebite, przez stronę podażową.
 
WIG w układzie dziennym
 

BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW   Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda