BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

07.05.2019 09:04  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Na Wall Street nieoczekiwanie nastąpiło odbicie w drugiej połowie sesji po mocnej korekcie z rana w odpowiedzi na zapowiedź nałożenia zwiększonych ceł na stronę chińską przez prezydenta USA D. Trumpa. Zmiana trendu była wywołana deklaracją Chińczyków o wzięciu udziału w kolejnej, zaplanowanej rundzie negocjacji pomimo wspomnianych gróźb. Nie jest jednak pewny termin przybycia do Waszyngtonu, który początkowo przypadał na dzień jutrzejszy, ani reprezentant.

Jest to o tyle istotne, że miało to być jedno z ostatnich spotkań, których zwieńczeniem miała zostać podpisana umowa. Taka akcja nieco oddaliła wizję pojednania stron w przeciągu najbliższych tygodni. W poniedziałek, dzień po tweetach, Ludowy Bank Chin poinformował o obniżeniu rezerwy obowiązkowej banków i zastrzyku gotówki z przeznaczeniem na kredytowanie małych przedsiębiorstw. 
 
W strefie euro sprzedaż detaliczna za marzec wypadła nieco lepiej niż oczekiwano, ale już w Niemczech zamówienia w przemyśle w większym stopniu in minus odbiegały od oczekiwań (s.a. 0,6% m/m wobec 1,5% prognozy, w.d.a. -6% wobec 5,4% prognozy). Kontrakt futures na DAX z rana jest lekko na plusie po mocnej korekcie z wczoraj. Swoje wyniki opublikuje dzisiaj między innymi BMW.
 
Zobacz także: Komentarz poranny 29.04.2019
 
Nie obyło się bez zarażenia polskich inwestorów globalnym niepokojem. Główne indeksy mocno zniżkowały a wśród największych spółek akcje CCC, Aliora i Lotosu. Alior przed bieżącą sesją opublikował wyniki za I kw. 2019 roku a w nich zysk netto na poziomie 103,5 mln zł co pokrywało się z konsensusem. Lotos podczas wczorajszych notowań poinformował inwestorów o spadku marży rafineryjnej o 25% w kwietniu w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wśród wzrostowych spółek znalazły się Dino, Tauron, mBank i LPP. Podczas sesji zarząd PKO BP poinformował, że bank wypłaci dywidendę w wysokości 1,33 zł na akcję. 
 
W układzie dziennym WIG, tak jak się spodziewaliśmy, kurs powrócił do kanału bocznego z września ubiegłego roku. Świece układają się w formację gwiazdy porannej, jeśli rynek otworzy się na plus z luką cenową z poprzedniej sesji, co sądząc po teoretycznych kursach otwarcia jest prawdopodobne. Formacja ta jest zapowiedzią odwrócenia trendu. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Jak inwestować w condohotele   Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda