BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

15.05.2019 09:13  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Tak jak się spodziewaliśmy, sądząc po nastrojach na kontraktach terminowych, sentyment na wczorajszej sesji lekko się poprawił na nowojorskiej giełdzie po panice z poniedziałku. Rosły akcje Disneya po informacji o przejęciu platformy streamingowej Hulu. Coca-Cola również zanotowała dodatni zwrot ze względu na podniesienie rekomendacji przez Morgan Stanley. Dodatkowo spółkom z ekspozycją na Chiny udało się nieco odrobić straty po mocno spadkowych ostatnich sesjach.

W kwestii najbardziej gorącego tematu tego roku – wojny handlowej – strony wyrażają przekonanie, że kolejne rozmowy będą udane a konstruktywne negocjacje wciąż trwają. Z drugiej strony urząd USA przygotował już listę chińskich towarów na wartość 300 mld dolarów, na które będą nałożone kolejne cła w przypadku zaostrzenia relacji na froncie.

Analitycy z Morgan Stanley uważają, że podniesienie ceł na cały chiński import do poziomu 25% może wywołać recesję w Stanach z czego prezydent D. Trump najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy rzucając kolejne stawki wyciągnięte „z rękawa”. Chiny opublikowały z rana wyniki z produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej poniżej oczekiwań. Pomimo tego azjatycki rynek akcji wzrasta o prawie 2,5%. Spółka Alibaba opublikowała wyniki przekraczające oczekiwania rynku. Po sesji wyniki przedstawi Nvidia.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
W Europie, podobnie jak za Atlantykiem, miało miejsce odbicie głównych indeksów. Allianz podał lepsze od oczekiwań wyniki i na fali tego zwyżkował. Akcje UniCredit spadały po informacji o zatrudnieniu specjalistów do stworzenia oferty zakupu Commerzbanku. Bayer także zniżkował w związku z przegraną sprawą sądową przeciwko jednemu z produktów powodującego raka. Unia Europejska, w związku z zapowiedziami o nałożeniu ceł na samochody ze strony USA, sporządziła już listę opłat odwetowych.

Niemcy opublikowały wstępny odczyt dynamiki PKB za I kw. n.s.a. r/r poniżej oczekiwań (0,6% wobec 0,7% prognozy), ale s.a. k/k zgodny z konsensusem (0,4%). Inwestorzy odebrali to jako pozytywny sygnał i kontrakt futures na DAX zwyżkuje z rana o ponad pół procenta. Dzisiaj wyniki opublikuje Credit Agricole.
 
Polska giełda, pomimo ożywienia pozostałej wpływowej części świata, zanotowała spadki. Najmocniej spadały akcje Cyfrowego Polsatu pomimo wyników przekraczających oczekiwania, CCC i Lotosu. Najmocniej rosły akcje Play na fali dobrych wyników i prognoz co do 2019 roku. Dzisiaj dobre wyniki opublikował PKO BP. Praktycznie w każdej kategorii wykraczają ponad oczekiwania. Zysk netto w I kw. osiągnął poziom 862 mln zł. Na szerokim rynku akcji, PKP Cargo szacuje, że zysk netto w I kw. wyniósł 53 mln zł co by oznaczało wzrost o prawie 50% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Zarząd Bogdanki rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,75 zł na akcję co oznacza stopę dywidendy na poziomie ok. 2%. Wśród spółek z najwyższymi marżami netto w 2018 roku znalazły się między innymi Stalexport Autostrady, Livechat Software i 11 bit studios. Dzisiaj ma zostać opublikowana decyzja co do stóp procentowych w Polsce (konsensus dla stopy referencyjnej 1,5%).
 

 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA   Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda