BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

24.05.2019 09:22  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
W obliczu narastającego konfliktu pomiędzy dwoma najbardziej wpływowymi gospodarkami świata rynki czują się niepewnie a niepewność wiąże się ze zwiększonym ryzykiem przez co nawet kiedyś mało znacząca informacja powoduje silną reakcję inwestorów. Na tapecie jest w tym momencie kwestia Huawei i możliwe rozpętanie zimnej wojny technologicznej.  Domniemuje się, że strona chińska może zachować się w podobny sposób (ograniczenie sprzedaży produktów i technologii na ich ziemiach) w stosunku do amerykańskiego Apple.

Podczas wczorajszej sesji spadały wyceny producentów półprzewodów w tym Qualcomm, AMD czy Micron. Nie wspomagają nastrojów odczyty makro w USA. PMI dla przemysłu za maj wyniosło 50,6 podczas gdy oczekiwano 52,5, a dla usług 50,9 wobec 53,2. Dodatkowo MFW poinformowało, że deficyt w handlu z Chinami nie zmienił się w amerykańskim bilansie pomimo nałożenia ceł.
 
W brytyjskich mediach pojawiają się głosy, że premier T. May ogłosi rezygnację z urzędu w piątek po buncie wywołanym w rządzie próbą przegłosowania po raz kolejny umowy brexitowej. Brytyjczycy w czwartek głosowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wczoraj mocno zniżkował niemiecki DAX po słabych odczytach makro, w tym oba PMI za maj poniżej oczekiwań, indeks klimatu gospodarczego instytutu Ifo również (97,9 wobec 99,1). Na wykresie DAX przełamał ważną, klarowaną od początku roku rosnącą linię wsparcia.
 
Nastroje na polskiej giełdzie nie odstawały od reszty świata. Główne indeksy spadały a wśród największych spółek najwyższą korektę zanotował mBank, LPP i Alior. Po drugiej stronie szali znalazł się CD Projekt ze zwrotem na poziomie 1,33% w oczekiwaniu na wyniki finansowe, które zostały podane po sesji. Dane w każdej kategorii przewyższają oczekiwania. PERN, dostawca ropy między innymi do Lotosu i PKN Orlen, poinformował, że kolejne rozmowy w sprawie zanieczyszczonego surowca przypadają na 3 czerwca a wznowienie dostaw przez jeden z trzech rurociągów może nastąpić 9 czerwca. KGHM spadał pomimo informacji o wzroście sprzedaży miedzi w kwietniu o 8% r/r. Na szerokim rynku akcji wyniki opublikowały PKP Cargo. Skonsolidowany zysk netto grupy wzrósł do 53,1 mln zł z 35,6 mln zł r/r. Inwestycje na poziomie 250 mln zł poniesione przez spółkę w I kw. 2019 roku mają w pozostałych kwartałach pozostać na podobnym poziomie. 
 
Humory z rana dopisują inwestorom tradującym na kontraktach terminowych na DAX i S&P500. Może to oznaczać odbicie po wczorajszej mocnej korekcie. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#GAMINGnaGIEŁDZIE, 29.11.2018, Warszawa   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #39
 

Notowania DAX
Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda