BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

14.06.2019 08:55  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja przyniosła dalszą poprawę nastrojów na krajowym rynku. Indeks WIG wszedł w strefę oporu majowej luki cenowej – ok. 59,7 tys pkt. Oprócz największych spółek WIG20, który mają najmocniejszy udział w kształtowaniu indeksu WIG, do gry mocniej włączył się segment „średniaków” skupionych przy mWIG40. Nie ma tu jednak dominacji sektorowej, dość znaczące zwyżki odnotowały zarówno spółki operatorzy nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych – GTC i LCCORP, jak również bank INGBSK oraz chemiczna GRUPAAZOTY.

Ale na uwagę zasługuje też WIRTULALNA, której akcje weszły na nowe historyczne maksimum, niewykluczone że sprzyjał temu nowy raport analityczny dla spółki z ceną docelową wyższą od bieżącej rynkowej. W gronie największych spółek tematem przewodnim wczorajszej zwyżki były głównie sektor finansowy (banki i PZU) oraz nadal cieszący się powodzeniem operatorzy telekomunikacyjni. Aczkolwiek świece „spadającej gwiazdy” na PLAY i ORANGEPL mogą skłaniać do zastanowienia się czy w krótkim terminie potencjał do dalszej zwyżki nie wyczerpuje się. 

Zobacz także: Zarząd Grupy Azoty Police zawiesza ofertę publiczną i zakłada wznowienie procesu w III kwartale 2019 roku
 
W otoczeniu rynków zagranicznych wczoraj uwagę przykuwała sytuacja na rynku ropy powodowana atakiem na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Kurs ropy zarówno WTI jak i Brent mocno wybił się w górę, aczkolwiek pozostaje w przedziale średniej ostatnich dni. Natomiast niewspółmiernie słabsze do tego zachowanie cen paliw powoduje, że przynajmniej krajowe rafinerie pozostały z raczej negatywną reakcją. W przypadku PKNORLEN dodatkowo mogła zaważyć ocena zasadności rozszerzenia składu Rady Nadzorczej.

Na głównych rynkach rozwiniętych wczorajsza sesja zakończyła się lekkim plusem. W cotygodniowym raporcie o zasiłkach dla bezrobotnych została wykazana wyższa od prognoz liczba złożonych wniosków, co przez pryzmat sygnałów możliwego osłabienia koniunktury gospodarczej jest pożywką dla oczekiwań obniżki stóp procentowych, co w ostatnich dniach było paliwem do wzrostów. Na dziś z rynku amerykańskiego są zaplanowane odczyty o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej.

WIG w układzie dziennym


 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
impact fintech'18: Paulina Skrzypińska, BGŻ BNP Paribas SA   Paweł Szczepanik przedstawia: ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM W STRATEGIACH BEZ STOP LOSS | Analiza techniczna
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda