BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

27.06.2019 09:28  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Rynek amerykański czeka w napięciu na piątek kiedy to rozpocznie się szczyt G20 i dojdzie do spotkania przedstawicieli dwóch najbardziej wpływowych państw świata. W oczekiwaniu S&P500 zniżkował już czwartą sesję z rzędu. Prezydent D. Trump wyznał agencji Bloomberg, że Chiny chcą zawrzeć bardziej porozumienie niż on sam a kwestia dodatkowych ceł na pozostałą wartość handlu pomiędzy stronami pozostaje na razie otwarta. Podczas spotkania nikt nie liczy na podpisanie umowy, w najlepszym wypadku ponowione zostaną negocjacje stron. 

Do zawarcia ostatecznego porozumienia według szacunków przedstawicielstwa D. Trumpa mogą minąć miesiące albo lata. Spodziewamy się jednak, że gdy faktycznie będzie miał nastąpić pokój to stanie się to jeszcze przed wyborami. W razie braku pojednania, w ramach eskalacji wojny, strona USA zapowiada nałożenie ceł na pozostałą wartość handlu. Z jednej strony rynki nie są pewne co do dalszego toku spraw w relacjach USA-Chiny (indeksy spadają), ale z drugiej spółki z ekspozycją globalną, w tym sektor półprzewodników dyskontuje poprawę relacji. Akcje firmy logistycznej FedEx rosły po wynikach. Dzisiaj opublikowana zostanie finalna dynamika PKB za I kw. w USA (prognoza 3,2%). Wczoraj mocno rozczarował rynek odczyt zamówień na dobra trwałego użytku za maj (-1,3% m/m, prognoza 0%).
 
Polska giełda, napędzana długo wyczekiwanym odbiciem sektora energii, notowała solidne zwroty. W WIG20 najwyższe dodatnie zmiany zaliczyło PGE, Tauron, ale spoza indeksu rosły także wyceny Energi, Enei i Zepak. Sektor energetyczny już od jakiegoś czasu „szurał” po dnie. Dwie ostatnie sesje udowodniły, że rynki zorientowały się o jego niedowartościowaniu. Na drugim końcu znalazły się takie spółki jak Orange, Dino, KGHM czy Play.
 

Wczoraj w czasie sesji podana został informacja o zamiarze przejęcia spółki 3S przez spółkę zależną Play P4 co może przyczynić się do podwyższenia przychodów i EBITDA o 0,5% w 2019 roku. Wzrostową sesję dla spółki PGNiG może oznaczać podwyższenie ratingu przez agencję Moody’s do poziomu Baa2 z pozostawioną perspektywą stabilną. Spółka ponadto obroniła ostatnio ważne długoterminowe wsparcie. PKP Cargo zawarło umowę z Enea Wytwarzanie na przewóz węgla energetycznego transportem kolejowym na lata 2019/2020 na wartość 143,5 mln zł brutto. O prawie 5% wzrosła wycena LiveChat po dobrych wynikach finansowych. 
 
Globalne nastroje z rana są wyraźnie pozytywne a warszawska giełda jak na razie nie wykazuje się zbytnim entuzjazmem. Będzie to jednak niewątpliwym wsparciem dzisiejszych notowań. 
 
WIG w układzie dziennym
 

 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: DŁUGOTERMINOWA ANALIZA INDEKSÓW mWIG40 i sWIG80 | Analiza techniczna   Jak budować portfel inwestycyjny na lata? Przegląd różnych klas aktywów
 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda