BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

05.07.2019 09:09  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Wczorajszy brak handlu w USA w związku z Dniem Niepodległości oznaczał ograniczoną aktywność także na pozostałych rynkach, w tym GPW. W WIG20 liderami zwyżek od 2 dni są spółki paliwowe, wspierane informacjami o postępach w fuzji obu podmiotów (w poniedziałek tematem ma się zająć Komisja Europejska). Ustawa frankowa przeszła w kształcie nie generującym nowych kosztów dla banków (z jej zapisów zniknął zapis o tzw. Funduszu Konwersji) z tytułu przewalutowania. Notabene mimo znakomitej koniunktury gospodarczej, jak wynika z najnowszych danych NBP,  wyniki sektora bankowego ogółem w Polsce spadły w okresie styczeń – maj o 9%. 
 
Dziś ostatni dzień z prawem do dywidendy na głównym parkiecie notowane są akcje Bogdanki, Ergisu oraz Vindexusa. 4 spółki notowane będą dziś też pierwszy dzień bez prawa do dywidendy (szczegóły w Wybranych Wydarzeniach). W kalendarzu makro dopiero o 14:30 cenotwórcze dla rynków akcji mogą być dane o zatrudnieniu w USA.

Na razie dominującą logiką inwestorów jest, że im słabsze dane gospodarcze, tym większe szanse na dalsze obniżki stóp procentowych i wsparcie koniunktury polityką monetarną. Patrząc po wskaźnikach wyprzedzających PMI, wszędzie na świecie nastroje menedżerów ds. zakupów są coraz gorsze i sygnalizują nadchodzące spowolnienie. Po trwającej blisko dekadę ekspansywnej polityce monetarnej banków centralnych, wiara w ich wszechmoc może okazać się płonna. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Biznes według Enter Air   PODSUMOWANIE ROKU 2018 (DEWELOPERZY): Mateusz Mucha, DM Navigator
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda