BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

08.07.2019 10:17  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Główne indeksy akcyjne w Stanach zaliczyły korektę wraz ze zwieńczeniem tygodnia i lepszymi od oczekiwań danymi z rynku pracy za czerwiec, które mogą przyczynić się do obniżenia prawdopodobieństwa obniżki stóp zwrotu w lipcu a w szczególności redukcji poziomu o 50 p.b. W obecnym tygodniu planowana jest wizyta przedstawicieli z USA w Chinach by wznowić negocjacje handlowe stron.

Pekin deklaruje, że nie wycofa się z zakupów produktów rolnych z Ameryki jeśli oni przyjmą luźniejsze stanowisko wobec Huawei. Waszyngton ostrzega jednak, że w przypadku gdy negocjatorzy nie będą w stanie wypracować wspólnego stanowiska w sprawie handlu wizja nałożenia ceł na pozostałą wartość towarów importowanych z Chin zostanie momentalnie przywołana. 
 
Europejskie spółki z ekspozycją międzynarodową cierpią na wojnie handlowej USA-Chiny. Szwedzka firma Hexagon z branży IT zaliczyła korektę na poziomie 11% po tym jak ogłosiła spadek sprzedaży ze względu na napięte relacje międzynarodowe oraz plan zwolnienia 700 pracowników. Z danych makro, Niemcy opublikowały znacznie gorsze niż oczekiwano dane dt. zamówień w przemyśle za maj w piątek (w.d.a. r/r -8,6% wobec -6,2% prognozy; s.a. m/m -2,2% wobec -0,2% prognozy). Nieco lepiej wypadły dzisiejsze dane z produkcji przemysłowej (s.a. m/m 0,3% zgodne z prognozą) oraz z handlu zagranicznego. Kontrakt terminowy na niemiecki DAX w obawie o sytuację gospodarki mocno zniżkuje w dniu dzisiejszym.

Zobacz także: S&P500 znajduje się w przedsionku większej zmienności 2880 – 3032 pkt.
 
W piątek, podobnie jak na rynkach bazowych, główne indeksy rynku akcji w Polsce zaliczyły spadkową sesję ze względu na niepewność co do obniżek stóp procentowych w USA, która była mocno wyczekiwana przez rynki, po dobrych danych makro. Prezes PKN Orlen twierdził w piątek, że do przejęcia kontroli nad grupą Lotos dojdzie jeszcze w tym roku. Komisja Europejska nie podchodzi do tej fuzji tak optymistycznie, oczekuje szczegółowych analiz i dalszych rozmów w tym temacie. Na konferencji prasowej w sobotę oświadczył jednak, że nie wiadomo czy dojdzie do skutku połączenie podmiotów. PKN Orlen próbuje się otworzyć 1,5% na minusie. Inwestorzy Lotosu odbierają tę informację pozytywnie, teoretyczny kurs otwarcia prawie 1% nad kreską. 
 
W układzie dziennym WIG z jednej strony linia MACD przebija linię sygnału od dołu sugerując wzrosty, z drugiej jednak pojawiła się formacja wisielca zapowiadająca spadki po mocnych wzrostach. Sentyment globalny po weekendzie będzie raczej próbował ściągnąć w dół naszą giełdę. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #39   #RekinyBiznesu, 05.04.2018, Warszawa
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda