BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.07.2019 08:59  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych podążyły w różnych kierunkach. W dniu wczorajszym swoje wystąpienie publiczne miał szef Fed J. Powell. Wypowiadał się na temat stress testów przeprowadzonych wśród amerykańskich banków. Uznał, że banki potrafią ocenić oddziałujące na nie ryzyka i odpowiednio na nie zareagować. Dodał również, że system weryfikacji kondycji instytucji finansowych powinien być ciągle udoskonalany tak aby faktycznie sprawdzał odporność na skrajne warunki.

Dzisiaj opublikowane zostaną „minutki” FOMC. Dodatkowo dzisiaj prezes Fed stanie przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów i zaprezentuje raport nt. polityki monetarnej. Rynki z niecierpliwością wyczekują sygnałów tyczących się obniżki stóp procentowych. Nawiązując do relacji chińsko-amerykańskich, pojawiającą się kwestią sporną jest Tajwan, któremu USA planuje sprzedaż broni za 2,2 mld USD czego Pekin stanowczo zabrania. Co więcej, Azjaci nie dokonali natychmiastowych zakupów produktów rolnych, które miały nastąpić według D. Trumpa już teraz, natomiast Xi Jinping nie potwierdził tego, uznał, że ma to zostać dokonane dopiero w końcowej fazie negocjacji.
W Polsce, podobnie jak u sąsiadów, sesja zakończyła się spadkami głównych indeksów. W WIG20 największą korektę zanotował producent miedzi KGHM, na którego wycenę mocno oddziałuje  sytuacja globalna, w szczególności obecnie trwający spór mocarstw. Ceny miedzi na rynkach towarowych spadają, inwestorzy obawiają się zmniejszonego popytu wywołanego trwającym konfliktem. Drugą najbardziej spadkową spółką w indeksie był Alior Bank. Instytucja poinformowała o zamiarze dokonania odpisu na ok. 140 mln zł, co będzie miało wpływ na wynik finansowy w II kw. 2019 roku. Spółka CCC ogłosiła w dniu wczorajszym przymusowy wykup pozostałych 10% akcji Gino Rossi po 55 groszy.

Nie spodobało się to inwestorom, przecena na akcjach CCC wyniosła ponad 2,5% a papier kontynuuje trend spadkowy. Tauron rozpoczął drążenie nowego szybu kopalni Sobieski w Jaworznie, którego pełna funkcjonalność ma nastąpić w 2023 roku. Wielton podał, że w pierwszym półroczu zarejestrował mniej o 4% przyczep i naczep niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Będzie to oznaczało prawdopodobnie spadkową sesję dla spółki.
 
Dzisiaj rynki pozostaną w napięciu do godziny 16, kiedy to zaprezentowany zostanie raport nt. polityki monetarnej przez J. Powella. Jego odbiór zaważy na losie spraw, choć na ten moment traderzy na kontraktach terminowych podchodzą do tematu raczej sceptycznie. 
 
WIG w układzie dziennym

 
 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40   #5 Śniadanie Inwestorów: KBJ SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda