BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

19.07.2019 08:54  Kontrakty terminowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Sesja w Stanach otworzyła się pod kreską, ale wypowiedź jednego z szefów Fed odbierana przez rynek jako potwierdzenie obniżenia stóp procentowych przez bank w lipcu odwróciła bieg rzeczy a kursy głównych indeksów odbiły, aby ostatecznie zakończyć sesję na plusie. J. Williams uznał bowiem, że w warunkach spowolnienia gospodarczego i niskiej inflacji należy działać szybko i prewencyjnie.

Sezon publikacji wyników finansowych trwa dalej. Netflix rozczarował akcjonariuszy liczbą nowych użytkowników w II kw. a kurs akcji spadł o ponad 10%. Wycena Morgan Stanley zwiększyła się po przekroczeniu oczekiwanego przez rynek poziomu EPS. Sklep internetowy eBay również dodał otuchy inwestorom podnosząc poziom szacowanego zysku na akcję w bieżącym roku. Honeywell pochwalił się dobrymi danymi a kurs akcji przyrósł o ponad 3%. Nawiązując do relacji USA-Chiny, według dziennika „Wall Street Journal” negocjacje utknęły w martwym punkcie. Strona amerykańska zastanawia się jak dochować obietnic i złagodzić stanowisko do Huawei. Dzisiaj wyniki opublikuje American Express.
 
Europejskie negatywne nastroje, na czele z niemieckim DAX, panowały do końca sesji. Spadała wycena przedsiębiorstwa informatycznego SAP, skandynawskiego banku Nordea, sklepu odzieżowego Asos oraz koncernu samochodowego Volvo. W górę „ciągnęły” indeksy takie spółki jak szwajcarski producent leków Novartis, linie lotnicze EasyJet oraz francuski producent gier UbiSoft. Dodatkowo z nowinek makro, Bloomberg podaje, że EBC rozważa zmianę celu inflacyjnego na niższy poziom.
Polska giełda powieliła zachowanie giełd amerykańskich i po mocnych początkowych spadkach odbiła, a przynajmniej indeksy WIG20 i WIG, i ostatecznie sesja zakończyła się na plusie. W gronie spółek wzrostowych znalazły się LPP, PKO BP, Pekao S.A. i KGHM. Najmocniej w zestawieniu największych spółek spadała wycena mBanku i Orange. Sezon wyników zapoczątkował dzisiaj koncern PKN Orlen publikując zysk netto w II kw. 2019 roku na poziomie 1 602 mln zł, kiedy oczekiwano 1 228 mln zł. Akcje będą miały dzisiaj potencjał do wzrostu. Wielton spadł poniżej poziomu  8 zł po tym jak sprzedaż w pierwszym półroczu przyczep i naczep obniżyła się o 4% r/r. Dzisiaj ma zostać opublikowana sprzedaż detaliczna za czerwiec (prognoza 4,9% r/r). Wczoraj dynamika produkcji przemysłowej za czerwiec w Polsce mocno rozczarowała osiągając poziom -2,7%, podczas gdy oczekiwano 2%.
 
Dzisiaj zarówno u zachodnich sąsiadów jak i za Atlantykiem nastroje wśród traderów są pozytywne. Oby tylko nasza giełda nie powieliła korekty zgodnie z wczorajszym sentymentem to sesja powinna przebiec pozytywnie.
 
WIG w układzie dziennym
 
 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: SPÓŁKI ENERGETYCZNE DWIE WSKAZÓWKI | Analiza techniczna   startupy.tv| Sebastian Czarnota, Digital Fingerprints
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda