Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - raport futures

20.03.2017 08:34  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Ostatnia sesja wygasającej marcowej sesji przyniosła ponowne umocnienie kontraktów. Nowe maksimum wypadło na 2 296 pkt, wyraźnie powyżej czwartkowego szczytu. Co więcej wzrosty potwierdziły obroty, które nie wynikały jedynie ze zmiany serii, ale również korespondowały z wyższym zainteresowaniem na rynku kasowym. WIG20 wzrósł w piątek 0,6%, wybijając się ponad dotychczasowy szczyt.

Marcowa seria zakończyła notowania niewielką białą świecą z górnym cieniem, ale już seria czerwcowa pokazała siłę popytu i sesję zamknęła blisko szczytów. Tym samym obraz techniczny na starcie nowego tygodnia wciąż daje popytowi przewagę. Najbliższym oporem w dla kontraktów staje się zatem szczyt z czerwca 2015 r.
 
Piątkowym wzrostom na GPW nadal sprzyjały dobre nastroje wobec gołębiego przekazu po ostatnim spotkaniu Fed, co wyraźnie pomaga rynkom EM, ale również udane sesje na rynkach rozwiniętych. W piątek zyskiwał DAX a sesja w USA zakończyła się stabilizacją S&P500. Sytuacji nie zdołały pogorszyć nawet nieco rozczarowujące krajowe dane. Poniżej konsensusu wypadła produkcja przemysłowa w lutym i sprzedaż detaliczna, co jednak nie zdołało odebrać prymu kupującym.
 
Tym samym nastroje przed poniedziałkową sesją pozostają dobre, a pustawe kalendarium nie powinno przeszkadzać w dotychczasowych kierunkach. Kluczowe w perspektywie notowań kontraktów będzie utrzymanie wsparcia na pokonanych w zeszłym tygodniu oporach, co w przypadku czerwcowej serii oznacza obronę poziomu 2 275 pkt.  Przed startem poniedziałkowych notowań kontrakty w Europie nieznacznie tracą, dając podstawy do lekkich minusów na otwarciu na GPW.
 
Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda