Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - raport futures

17.05.2017 08:35  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Z wczorajszą sesją nastroje na krajowym rynku wyraźnie się pogorszyły. Notowania FW20 na wykresie 60min wybiły się dołem z trwającej od końca kwietnia konsolidacji cenowej. Wstępny potencjał krótkoterminowego ruchu jaki z tego wynikałby, można szacować na ok. 60 pkt. co uwzględniając linię wybicia (ok. 2360 pkt.) określałoby poziom docelowy w pobliżu 2300 pkt.

Ta wartość odpowiadałaby również zniesieniu 50% z poprzedzającej fali wzrostowej zapoczątkowanej z końcem marca. Ciężar sygnału dodatkowo podkreśla przełamanie średnich 15 i 45 godzinowych, przebicie linii sygnalnej na MACD lub też przełamanie linii na DMI przy wzroście miernika siły trendu ADX. Natomiast zaskakująco odwrotnie zachowuje się RSI gdzie pojawiły się pozytywne dywergencje, chociaż w tym przypadku nie byłoby to wiarygodne wskazanie. 
 
Na wykresie dziennym wybiciu towarzyszą podwyższone obroty (potwierdzenie ruchu) co również wskazywałoby na kontynuacje zniżki. Technicznie najbliższym wsparciem jest uprzednio pokonany marcowy szczyt w obszarze 2296 pkt. Jest to dość bliski dystans do bieżącego kursu. Wskaźniki AT jednoocznie sygnalizują zniżkę. Na MACD i wolnym oscylatorze stochastycznym są przełamane linie sygnalne, sam kurs zszedł poniżej średniej SK15. Szybsze oscylatory pozostawiają sobie jeszcze przestrzeń do spadku. W kontekście wskaźników zwracamy uwagę na interwał tygodniowy gdzie pojawiły się negatywne dywergencje względem ostatnich maksimów (z marca i maja).  
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie RPP. Z pewnością poziom podstawowych stóp procentowych pozostanie niezmieniony, natomiast bardziej interesujący może się okazać się komunikat po posiedzeniu, gdzie mogą pojawić się oceny dotyczącego bieżącego i prognozowanego stanu gospodarki. Ponadto pojawią się odczyty inflacyjne ze strefy euro oraz cotygodniowe dane o zapasach paliw w USA. W odniesieniu do spółek indeksu bazowego pozytywnie powinien być odebrany poranny raport kwartalny PZU wykazujący zysk netto lepszy od rynkowego konsensusu. 
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda