Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - raport rynek akcji

14.03.2017 08:48  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Pierwszą sesję tygodnia na warszawski parkiecie można zaliczyć do udanych. WIG zakończy dzień wzrostem o 1,7%. Dobrym nastrojom na GPW sprzyjały wzrosty w Europie, ale też w USA i to pomimo utrzymujących się ryzyk. Przede wszystkim w Europie w środę przeprowadzone zostaną wybory parlamentarne w Europie, które traktowane są przez rynki jako papierek lakmusowy europejskich nastrojów politycznych przed wyborami we Francji, a Wielka Brytania lada dzień rozpocznie procedurę wyjścia z UE.

Po drugiej stronie Oceanu zbliża się spotkanie Fed i decyzje o podwyżce stóp procentowych wraz nowymi projekcjami makroekonomicznymi. Rynki spekulują czy Fed zaostrzy swoja retorykę w kwestii ilości podwyżek w tym roku i decyzji o redukcji sumy bilansowej, co może uderzyć w rynki EM. Niemniej na razie atmosfera wyczekiwania zapewniła dość spokojny przebieg wczorajszej sesji na świecie,, co może rozciągnąć się również na dzisiejsze notowania. 
 
W układzie technicznym obrona wsparcia w postaci kilkumiesięcznej linii trendu zapewniło utrzymanie odbicia. Tym samym obszar ten zyskał na wiarygodności. Co więcej wczorajsze wzrosty uzyskały potwierdzenie ze strony RSI, a ADX wyhamował spadki co w przypadku ponowienia ataku na roczne maksima będzie argumentem do utrzymania trendu. Najbliższym oporem dla notowań szerokiego rynku pozostaje zatem maksimum na 60 021 pkt.
 
Perspektywa dzisiejszej sesji rysuje się ponownie spokojnie czemu sprzyjać powinny jutrzejsze wydarzenia w Europie i USA. Dziś kalendarium obfitować będzie głownie w dane o inflacji, natomiast na globalnych rynkach uwagę przyciągać będzie spotkanie D. Trumpa z A. Merkel i kontekst współpracy handlowej na linii USA – UE. Poranne nastroje pozostają umiarkowane, co może przynieść na starcie sesji na GPW schłodzenie optymizmy z końcówki wczorajszych notowań. 

Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda