Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - raport rynek akcji

15.03.2017 08:46  Kontrakty terminowe
 Sytuacja rynkowa

Po mocno popytowej sesji w poniedziałek, we wtorek kupujący nie mieli już tyle zapału co wprawdzie zapewniło próbę podciągnięcia krajowych indeksów ku górze, ale jednocześnie nie pozwoliło na oddalenie notowań od odniesienia. Sesja dla WIG zakończył się zaledwie 0,2% na plusie. WIG20 zamknął wtorkową sesję na minusie, a najmocniej w indeksie spadła wycena PGNiG, który opublikował strategię na lata 2017-2022. W górę poszły z kolei notowania spółek paliwowych.
 
Układ wskaźnikowy po sesji pozostał stabilny. RSI dla szerokiego rynku utrzymuje odbicie, a ADX wyhamowuje spadki po zeszłotygodniowej przecenie, jednocześnie nadal podkreślając mocny trend wzrostowy WIG. Tym samym notowania pozostają w kanale, a wczorajsze wzrosty poparły wyższe niż w poniedziałek obroty.
 
Sesja przebiegała w otoczeniu umiarkowanej liczby danych. Dane o inflacji w Niemczech pokryły konsensus, bliski oczekiwaniom okazał się również indeks ZEW. Krajowa CPI w lutym okazała się nieznacznie wyższa od wstępnego odczytu. Niemniej dane nie wywarły istotnego wpływu na rynki, które aktualnie pozycjonują się przed dzisiejszym spotkaniem Fed i wynikami wyborów parlamentarnych w Holandii. Co więcej impuls jaki miło dać rynkom wczorajsze spotkanie A. Merkel z D. Trumpem został odwleczony w czasie a spotkanie przesunięte na piątek. Tym samym sesje w Europie i USA zakończyły się lekkimi minusami.  
 
Dzisiejsza sesja zdominowana będzie wyczekiwaniem na wieczorne decyzje Fed i pierwsze wyniki wyborów w Holandii. Kluczowe dla nastrojów na najbliższe dni będą przede wszystkim najnowsze projekcje dynamiki PKB i inflacji w USA, ale również kontekst potencjalnego zmniejszenia sumy bilansowej. W tle kilka istotnych danych w tym amerykańska sprzedaż detaliczna i krajowe dane o inflacji bazowej w styczniu i lutym. Przed startem sesji nastroje w Europie pozostają dobre co może sprzyjać dodatniemu otwarciu i w Warszawie. 
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda