Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - raport rynek akcji

16.03.2017 09:18  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

W oczekiwaniu na wieczorne wydarzenia wczorajsza sesja na rynkach akcji przebiegała w spokojnej atmosferze. Indeksy w Europie lekko wzrosły co nie przełożył się jednak na konsekwencję nad Wisła. Krajowe benchmarki wykorzystały dzień do niewielkiej korekty. Układ danych pozostawał wczoraj neutralny dla notowań. Krajowe dane o inflacji bazowej zarówno w styczniu jak i w marcu okazały się lekko niższe od konsensusu. Podobnie nie zaskoczyły amerykańskie dane. CPI i sprzedaż detaliczna pokryły oczekiwania. 
 
Układ techniczny WIG po sesji pozostał niezmieniony. Notowania nadal utrzymują się w granicach kanału wzrostowego co daje indeksowi potencjał do kontynuacji kierunku. Wskaźniki nie wykazują sygnałów zmiany nastrojów, choć na uwagę zasługuje słabnący ADX, pokazujący topniejącą przewagę popytu. 
WIG20 pozostał wczoraj bliski odniesieniu, a wśród spółek najlepiej radził sobie Lotos i PGE. Najmocniej spadały Tauron, Energa, Eurocash i PKO BP. 
 
Po zamknięciu europejskiej części sesji rynki poznały decyzję Fed. Zgodnie z oczekiwaniami główna stopa procentowa została podniesiona o 25 p.b. do 0,50-1,00%. Członkowie Fed zaznaczyli, że spodziewają się jeszcze dwóch podwyżek stóp o 25 p.b. w 2017 r. a w 2018 r. 3 podwyżek, co nie było zaskoczeniem dla rynku. Co więcej nowe projekcje makro w dużej mierze pokryły się z grudniowymi, a J. Yellen podkreśliła, że podczas spotkania nie rozmawiano o zmniejszeniu sumy bilansowej, co wespół z pozostałymi informacjami rynki odebrały wręcz gołębio – w konsekwencji osłabił się dolar i umocnił amerykański dług. 
 
W Europie z kolei wyniki exit poll w Holandii wskazały na wygraną obecnie współrządzącej liberalnej Parti Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji, która niemal dwukrotnie wyprzedziła wynik eurosceptycznej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa. Tym samym przed startem dzisiejszej sesji nastroje na rynkach powinny wspierać krajowych inwestorów na co wskazują również poranne notowania kontraktów w Europie. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda