BM BPH: Raport futures

28.08.2014 09:19  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Notowania kontraktów terminowych rozpoczęły wczorajszą sesję z poziomu 2 432 pkt. W przedpołudniowej części sesji przewagę posiadała strona kupująca, która doprowadziła do zwyżki kursu do 2 444 pkt, ustanawiając dzienne maksimum. Druga część dnia mijała pod dyktando sprzedających, który systematycznie sprowadzali kontrakty na coraz niższe poziomy.

Przed zamknięciem sesji FW20U1420 odnotowały dzienne minimum na 2 422 pkt. Samo zakończenie sesji wypadło na pułapie 2 427 pkt (-0,29%), przy dziennym wolumenie obrotu wynoszącym 13 tys. sztuk. W trakcie wczorajszego dnia nie było istotnych publikacji ekonomicznych, które mogłyby wyznaczać kierunek kursu. Dopiero dzisiejsza sesja dostarczy inwestorom ciekawych danych: inflacja CPI w Niemczech w sierpniu, PKB zrewidowany w USA  w II kw., oraz dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA za poprzedni tydzień. Jutro z kolei GUS poda finalny odczyt PKB w Polsce w II kw. Neutralne wczorajsze zachowanie giełd w USA oraz słabe nastroje dzisiejsze w Azji mogą negatywnie odbić się na otwarciu notowań, jednak w dalszej części dnia nastroje będą uzależnione od wspomnianych publikacji.

Technika

W trakcie środowej sesji na wykresie kontraktów terminowych FW20U1420 pojawiła się świeca szpulka, która razem z wtorkowym białym korpusem tworzy formację harami, zapowiadającą korektę. Kupującym drugą sesję z rzędu nie udało się pokonać linii trendu spadkowego zapoczątkowanego na jesieni ub. roku, co daje argumenty podaży. Jednak dopiero spadek kursu poniżej podstawy środowego korpusu (poziom 2 406 pkt) będzie sygnałem osłabienia popytu i wyznaczy pierwszy docelowy poziom korekty na 2 380 pkt, co stanowi lipcowe, pokonane maksima (stanowiące obecnie silne wsparcie). Oscylator RSI naruszył górną barierę hamującą jego wskazania w trakcie korekcyjnych odbić kursu, co daje niejednoznaczne wnioski, ale nakazuje większą czujność posiadaczy długich pozycji. Sytuacja techniczna będzie bardziej sprzyjać stronie kupującej, gdy kurs pokona wspomnianą linię trendu spadkowego oraz domknie spadkową lukę cenową z 23 czerwca rozpoczynającą się z poziomu 2 358 pkt w dół.

...Więcej informacji w załączniku

BM BPH

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Dzisiaj FW20U1420 naruszył wsparcie, spotęgował dynamikę kursu i odbudował potencjał wzrostowy. Jutro możemy go oglądać w okolicy środowych poziomów. Utrzymuję w mocy hipotezę o środzie i piątku z mojego ostatniego komentarza.

    ~deli deli   (28 sierpnia 2014 o 19:26)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda