Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport futures

12.01.2017 09:46  Kontrakty terminowe
Warszawskie byki dostały w środę wsparcie z zewnątrz. Wzrosty we Frankfurcie oraz bardzo silny KGHM (pokłosie droższej ostatnio miedzi) pozwoliły skontrować przejściowy spadek FW20 i zamknięcie wypadło nad kreską (+0,3%). Aktywność inwestorów była na przeciętnym poziomie (wolumen 16,1 tys.), a LOP kosmetycznie spadł do 73,9 tys. Wśród wydarzeń okołorynkowych uwagę przykuwały komunikat i konferencja po posiedzeniu RPP. W skrócie: podtrzymane zostało status quo i stopy wg prezesa NBP nie zostaną zmienione w 2017 r. Ostatni wzrost inflacji wynika z czynników zewnętrznych i jest poza polem rażenia RPP. 
 
Na wykresie w ujęciu dziennym pojawił się klasyczny wisielec w okolicy oporu 2 038 pkt. Jeśli dzisiejsze otwarcie wypadnie poniżej wczorajszego korpusu prawdopodobieństwo korekty spadkowej wzrośnie. W układzie 60-minutowym wyróżnia się konsolidacja w prostokącie o zakresie 2 011 – 2 036 pkt. Kierunek, w którym wykres opuści tę formację będzie dodatkową wskazówką co do dalszych losów wykresu.
 
Sentyment na rynkach w czwartek rano pogorszył się. Nocne zmiany DAX i SP500 sugerują, że niedźwiedzie mogą mieć lekką przewagę na starcie notowań FW20. W trakcie dnia uwagę przykuwały będą dane o PKB Niemiec oraz publikacja protokołu z posiedzenia EBC. Pomimo, iż są to wydarzenia pierwszoligowe to niskie prawdopodobieństwo niespodzianek mogą je zepchnąć na dalszy plan. Z lokalnych czynników uwagę przykuwa rozdźwięk w skali poprawy notowań KGHM i miedzi (na korzyść KGHM), co może (chwilowo?) pozbawić WIG20 motoru napędowego tego-tygodniowych wzrostów.
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda