Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport futures

09.02.2017 08:52  Kontrakty terminowe
Środowa sesja nie dostarczyła zbyt wielu wrażeń. Kulminacja zmienności przypadła na poranek kiedy to wyznaczone zostało maksimum (2 091 pkt, 0,2%) i minimum (2 076 pkt,-0,5%) sesji. Potem dominował już ruch boczny wokół kursu odniesienia, aż do zamknięcia. Wolumen był niewielki, a LOP nieznacznie spadł, do 74,3 tys. Handel odbywał się przy braku istotnych impulsów zewnętrznych – ogólna wymowa sesji na parkietach europejskich również była neutralna.

Wydarzeniem dnia była konferencja po posiedzeniu RPP. Rada nie zmieniła stóp i zaprezentowała dość gołębie stanowisko, ignorując obecne wzrosty inflacji i przypisując je efektom bazy i czynnikom zewnętrznym. Dla rynku akcji to raczej dobra wiadomość – nawet jeśli ocena RPP jest błędna, niski koszt pieniądza w fazie poprawy koniunktury będzie dodatkowym argumentem za inwestycjami w ryzykowne aktywa.
 
Na wykresie w układzie dziennym nie widać większych zmian. Trwa konsolidacja przy dotychczasowych maksimach przy utrzymaniu reżimu kanału wzrostowego. Istotnym wsparciem pozostaje 2 047 pkt, ale wyżej są też 2 060 i 2 076 pkt. Po ewentualnym sforsowaniu 2 105 pkt nastąpi potwierdzenie trendu wzrostowego.
 
W czwartek rano nie widać istotnej zmiany nastrojów na giełdach, a zachowanie kontraktów na SP500 i DAX sugerują lekko pozytywne otwarcie FW20. Kalendarium wydarzeń makro jest pustawe, z główną pozycją w postaci amerykańskich initial claims – te będą miały raczej ograniczony wpływ na rynki. Nieco lepsze od oczekiwań wyniki Pekao za 4Q’16 mogą lekko wspierać sektor bankowy.

Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda